תרגילים לחיזוק הגב

running_text

להזמנות חייגו:
072-33-80-333 א'-ה' 9:00-17:00
להזמנות ופרטים נוספים:
072-33-80-333

running_text

תרגילים לחיזוק הגב

תרגילים לחיזוק הגב

סובלים מכאבי גב? ישיבה ממושכת, עמידה שאינה זקופה ועומסים על עמוד השדרה גורמים ללא מעט כאבים. תרגילים לחיזוק הגב ושרירי זוקפי הגב יכולים לסייע לכם לעמוד זקוף ולהקל על העומס שנוצר על החוליות.

23/12/2018

הגב שלנו נתמך על ידי עמוד השדרה, המגודר בשרירים מסוגים שונים כמו זוקפי הגב, השרירים הבין רוחביים והשריר המסודק. חלק מהשרירים תורמים לתנועת עמוד השדרה או החוליות וחלק מסייעים לתנועת הכתפיים והצוואר. כל אלו מספקים לגופנו תמיכה בכדי שנוכל לעמוד, ללכת ולתפקד באופן המיטבי. כאבי גב עשויים להיגרם מסיבות שונות, החל מישיבה בתדירות גבוהה, אימונים אינטנסיביים, פריצות דיסק, עודף משקל, דלדול העצם ועוד. רצוי לחזק את שרירי הגב, כדי לשפר את היציבות, לעמוד זקוף ולהימנע מכאבי גב מעיקים.

תרגילי גב

בכדי לחזק את הגב, ניתן להיעזר במגוון אביזרי ספורט שונים, כמו מזרנים, רצועות אימון, משקולות ועוד. כשאתם מבצעים תרגילים לחיזוק הגב, כדאי לקחת בחשבון גם תרגילים שמתמקדים בשרירי זוקפי הגב המצויים מכל צד בעמוד השדרה. תרגיל ביתי ונהדר שניתן ליישם, נעשה כשהגב צמוד לקיר תומך ועמידתכם זקופה. את הידיים יש להניח בצדי הגוף ולוודא שהעקבים והקיר משיקים אחד לשני. כעת הרימו את יד שמאל מעלה, בהיותה צמודה לקיר והורידו אותה בחזרה. לאחר מכן בצעו את אותו הדבר עם יד ימין וכן הלאה.

תרגילי חתירה יכולים אף הם לסייע לחיזוק הגב, בייחוד למתאמנים שרוצים לחזק את הגוף כולו ולהרים משקלים גבוהים. תוכלו לרכוש מכשיר מולטי טריינר איכותי לביתכם, בו ניתן לבצע מספר רב של תרגילים, ביניהם גם תרגילי חתירה ותרגילים לחיזוק הכתפיים.

גם במהלך ביצוע תרגילי אימון שונים, בין אם מדובר באימון ביתי או בחדר הכושר, רצוי לשמור על הגב ככל הניתן. למשל באימון הכולל כפיפות בטן, כדאי לבצע את התרגיל על כדור בוסו, שהוא למעשה חצי כדור, או כדור פיטבול, זאת משום שהוא יעניק לגב תמיכה איכותית במהלך ביצוע התרגיל. יתרה מזאת, תוכלו לבצע סדרת תרגילים של פשיטות גו הנעשים על מזרן, כשאתם שכובים על הבטן. תרגיל נוסף ופשוט שניתן לבצע בבית, נעשה בישיבה. שבו על כיסא כשכפות רגליכם נוגעות ברצפה. שלבו את כפות הידיים האחת בשנייה ומתחו אותן מעלה ככל הניתן. יש להישאר במצב זו באופן סטטי למשך 10 שניות ולשחרר.

פילאטיס

שיטת הפילאטיס שהומצאה על ידי ג'וסף פילאטיס, עובדת בעיקר על השרירים המייצבים של הגוף. התרגילים השונים יכולים לתרום לחיזוק הגב, חיזוק שרירי הליבה (לרבות רצועת הכתפיים) וליציבות איתנה, והם מיושמים באמצעות מכשירים ייעודיים או על מזרנים. את התרגילים על המזרן ניתן לבצע בבית מתי שרק תרצו וכך תוכלו לשפר את היציבה שלכם בלי המתנה לשיעור הפילאטיס הבא.

 

ספורט יכול לסייע לגופנו בכל כך הרבה רבדים, אך בטרם תחילת האימונים, רצוי להתייעץ עם רופא ולקבל הדרכה או ליווי ממאמן מקצועי. כך, תוכלו להיות בטוחים שאתם מבצעים את התרגילים כשורה. תוכלו להתאמן בחדר הכושר ואפילו בבית, אם יש לכם את הציוד הנחוץ. כך או כך, אין ספק שספורט וכושר יחזקו את גופכם ויעניקו לו יתרונות רבים.

clnews