האימונים שיורידו לך את הסופגניה

running_text

להזמנות חייגו:
072-33-80-333 א'-ה' 9:00-17:00
להזמנות ופרטים נוספים:
072-33-80-333

running_text

האימונים שיורידו לך את הסופגניה

האימונים שיורידו לך את הסופגניה

"חנוכה, חנוכה, חג יפה כל כך", אבל יחד עם זאת גם משמין. בשונה מחגים אחרים, החוויה הקולינרית של חנוכה מביאה עמה שלל סופגניות מתוקות, טעימות ועתירות בקלוריות. כמה קלוריות יש בסופגניה, ומה צריך לעשות בכדי לשרוף את הקלוריות הללו? הכנו עבורכם מדריך מיוחד.

04/12/2018

הסופגניה – קווים לדמותה

סופגניה ממוצעת מכילה כ-500 קלוריות, אך בשנים האחרונות, לא מעט אנשים מוותרים על הריבה ואוכלים סופגניות בתוספות שונות ועתירות קלוריות, כך שסופגניה שכזו יכולה לעלות לנו אפילו 1,000 קלוריות. מלבד הכמות הקלורית הגבוהה, הסופגניה מכילה לא מעט סוכר, כולסטרול ונתרן. סופגניה אחת ליום, למשך שמונת ימי החג תגרום לנו לעלות בין חצי קילו לקילו, ואולי אפילו יותר.

איך אפשר לשרוף את הקלוריות שבסופגנייה?

הדרך הטובה ביותר להימנע מכמות הקלוריות הזו, היא כמובן להפחית את כמות הסופגניות שתאכלו בחג הקרוב. כמו כן, בכדי לאזן את הנזק הקלורי, רצוי לשלב אימונים מסוגים שונים, כדי שתוכלו לשרוף את הקלוריות הללו במהרה. לפני שתמהרו  לחדר הכושר, אספנו עבורכם שלושה סוגי אימונים מומלצים:

אימון ספינינג

אחד האימונים המומלצים ביותר לשריפת קלוריות מוגברת הוא ספינינג, שמתאים לכל אחד ובכל רמה. בדרך כלל האימונים הללו אורכים כשעה, ובהם ניתן לשרוף בין 400 לבין 1,000 קלוריות. 

אימון HEAT

ישנם חדרי כושר בהם תוכלו למצוא את אימון HEAT, שעובד על כל שרירי הגוף. מדובר באימון שיסייע לכם לשרוף קלוריות,  ויעזור בחיטוב הגוף. בדרך כלל האימון מתאים למתאמנים וותיקים או בעלי כושר גופני בינוני-גבוה, ועלול להרתיע מתאמנים חדשים בשל עצימות האימון. שעת אימון תגרום לכם לשרוף 400-800 קלוריות.

אימון TRX

רצועות ה- TRX בהחלט עשו שינוי בעולם האימונים ולא מעט מתאמנים בוחרים בשיטה זו. האימונים מתבססים בין היתר על משקל גופו של המתאמן, כך שניתן לווסת את האימון בהתאם לרמות קושי שונות. אימון TRX יכול לסייע לכם לשרוף בין 400 קלוריות לבין 800 קלוריות, כמובן בהתאם לעצימות האימון ולנתוני המתאמן.

אימונים נוספים לשריפת קלוריות

בכדי לשרוף כמות קלוריות ממוצעת של סופגניה סטנדרטית, ניתן לבצע את אחד האימונים הבאים:

  • שחייה של 45 דקות.
  • משחק כדורגל פעיל שאורכו כשעה.
  • רכיבה על אופניים בקצב מהיר, 12-15 קמ"ש, למשך שעה וחצי.
  • שעת גלישה בים.
  • אימון אירובי של שעה וחצי.
  • אימון קיקבוקסינג שאורכו כשעה.
  • 50 דקות של קפיצה בחבל.

ואם אין לי מנוי לחדר כושר?

אם אין ברשותכם מנוי לחדר הכושר או לסטודיו אימונים כלשהו, תוכלו להתאמן בפארקים ואפילו ברחוב. כך למשל, הליכה איטית, בקצב של 3-4 קמ"ש, האורכת שעתיים לפחות תשרוף את כמות הקלוריות הממוצעת בסופגניה. הליכה מהירה, לעומת זאת, תשרוף את אותה כמות קלוריות בזמן מופחת. ריצה תאפשר לכם לשרוף הרבה יותר קלוריות מאשר הליכה, כך ששעה שלמה של ריצה עשויה לשרוף כ-600 קלוריות. הצטיידו בנעלי ריצה, שעון דופק, תיק מים וכמובן אוזניות, ומצאו מסלול אידיאלי לאימון. מלבד זאת, אפשר לרכוש ציוד לאימונים ביתיים, ולהתאמן בבית בשעות ובימים שנוחים לכם.

 

חשוב לציין שכמות הקלוריות המצוינת מעלה הינה ממוצעת. חישוב מדויק של שריפת הקלוריות בכל אימון חייב להיעשות בהתאם למשקל, גיל, גובה וכו', משמע כמות הקלוריות שנשרפת באימון מושפעת מנתוני המתאמן.

 

עם בואו של חג החנוכה, שלל סופגניות מעטרות את המאפיות השונות ברחבי הארץ, בין אם זו סופגניה סטנדרטית או סופגניה עשירה בתוספות ייחודיות. כך או כך, מדובר בכמות לא קטנה של קלוריות, אותה ניתן לאזן באמצעות אימונים שונים ופעילות גופנית בעצימות גבוהה. חג שמח!

clnews