כך תכינו את הגוף לקיץ

האתר ממשיך לפעול כרגיל להלן תשובות לשאלות נפוצות

running_text

להזמנות חייגו:
072-33-80-333 א'-ה' 9:00-17:00
להזמנות ופרטים נוספים:
072-33-80-333

running_text

כך תכינו את הגוף לקיץ

כך תכינו את הגוף לקיץ

החורף פה ואין להתעלם מקיומו. הקור לא עושה חשק לצאת להליכה, החושך שיורד מוקדם מוביל לאכילה רגשית, הגשם שבחוץ מוביל לעוד כוס קפה וחופן עוגיות ושכבות הבגדים מטשטשות את מראה הגוף, 

10/02/2020

כך תכינו את הגוף לקיץ

החורף פה ואין להתעלם מקיומו. הקור לא עושה חשק לצאת להליכה, החושך שיורד מוקדם מוביל לאכילה רגשית, הגשם שבחוץ מוביל לעוד כוס קפה וחופן עוגיות ושכבות הבגדים מטשטשות את מראה הגוף, כך שהרבה פחות מקפידים מה ומתי אוכלים. עם זאת, חשוב להבין שאיך שלא תהפכו את הדברים הקיץ עדיין עומד בפתח, ועל כן גם אם לא ניתן להוריד גשם, כן ניתן להכין את הגוף לכל אותם בגדים קצרים שמחכים בסובלנות, אותם בגדים קצרים שהקיץ הזה אמורים להיות כמה שיותר מחמיאים. אז מה בדיוק עושים? להלן כמה טיפים:

הקפדה על תזונה נכונה

רגע לפני שעולים על הליכון או על אלפטיקל ורגע לפני שמבררים לגבי שעוני דופק או נעלי ספורט, יש להתחיל מנקודת ההתחלה, והיא כמובן הקפדה על תזונה נכונה. למה הכוונה? זה הזמן להתחיל לספור קלוריות, לקרוא אלו מרכיבים מכילים המזונות השונים וכדומה. במקביל רצוי למזער בכל אותם מאכלים משמינים, קרי חטיפים, מאפים וכדומה. נשמע קשה? היעזרו בדיאטנית שתתאים את התזונה למשקל הגוף ואף היעזרו בתוכנית תזונה מסודרת, כזו שתהווה עוגן מסייע.

משטר אימונים

לצד הקפדה על תזונה, גם רצוי להתחיל במשטר אימונים. עם זאת, לצד העובדה ש4 אימונים מדי שבוע מאוד מומלצים, לרובינו פשוט אין זמן עבור כך, ועל כן טוב להכיר שישנה חלופה שמשאירה את כל התירוצים מאחור. במה מדובר? בתוכנית "מיני אימונים". מדובר במשטר אימונים שמומלץ לבצע לאורך 5 ימים בשבוע, כאשר כל אימון לא אורך יותר מרבע שעה. עבור כך מומלץ לרכוש מתקן כושר ביתי, קרי סטפר או אופני ספינינג, וזאת כי ברגע שיש בבית מכשיר כושר ייעודי, רמת ההתחייבות הרבה יותר גבוהה, ולו כי אפילו אין צורך לצאת מהבית. כמו כן, אין לחשוב שלעד תמשיכו בתוכנית המקוצרת, אלא לאחר חודש ימים רצוי לעבור לליגה של הרציניים ולהתחיל לשלב אימוני כוח ופעילות אירובית. מדוע? כיוון שפעילות הדרגתית ומשולבת מאוד חשובה.

אימון אירובי

לצד שלל תרגילים שניתן לעשות, תרגילי האירובי נחשבים הכי יעילים עבור שריפת קלוריות. מכאן שניתן לרוץ, לרכב על אופניים ולשלב מגוון פעילויות אירוביות שנועדו להאיץ את הדופק. מבקשים להתחיל? ובכן השלב הראשון הוא להתאמן כ 3 פעמים בשבוע במשך כעשרים דקות ולאחר מכן יש לעבור לאימון של חצי שעה. אם גם בכך מתמידים במשך חודש שלם, ניתן לעבור ל4 פעמים של 45 דקות מדי שבוע.

תרגילי כוח

גם פה רצוי להתחיל מרמה נמוכה ואט אט להרים את הרף. משמע רצוי להתחיל ממשקלים נמוכים ואט אט להגביר את משקל ההתנגדות. כמו כן, אין לחזור על אותו תרגיל יותר 15 פעמים ואין צורך יותר מ3 סטים עבור כל תרגיל. על מה עוד רצוי להקפיד? על מתיחות איכותיות לפני ואחרי האימון. 

המשימה הקלה

עד כה הכנת הגוף לקיץ נשמעת כמו משימה קשה? ובכן את הקטע הטוב ביותר שמרנו לסוף, ופה נכריז שמדובר בשינה - משימה קלה ומאוד מהנה. האומנם? ובכן ההמלצה היא לישון בלילה כ8 שעות, וזאת כי לאחר האימון הגוף צריך זמן לשקם את עצמו, וכיוון שבזמן השינה הגוף מפריש הורמונים שמסייעים לשרירים להשתקם, השינה כה חשובה. מכאן שאם אתם נוטים להירדם מול הטלוויזיה, הגיע הזמן להגדיר שעת שינה מסודרת.

סה"כ 3 דברים

מה עתה? להבין שעוד יש זמן לפעול (הקיץ עוד רחוק), לאכול בריא, לישון טוב ולהתאמן באופן מדוד ומושכל - קיץ חטוב, נעים ושמשי.

clnews