כושר בהריון: עשי ואל תעשי

running_text

להזמנות חייגו:
072-33-80-333 א'-ה' 9:00-17:00
להזמנות ופרטים נוספים:
072-33-80-333

running_text

כושר בהריון: עשי ואל תעשי

כושר בהריון: עשי ואל תעשי

מגמת העלייה הנוגעת לשמירה על הכושר, הובילה לא מעט נשים לתהות אם כדאי להן לבצע פעילות גופנית במהלך ההיריון. ובכן, זה בהחלט אפשרי. לפעילות הגופנית במהלך ההיריון יש יתרונות נהדרים. היא מסייעת לחיזוק שרירי רצפת האגן, עשויה למנוע כאבי גב ואפילו עלייה דרסטית במשקל. אך לפני שתירשמי לחדר הכושר או הסטודיו ותתחילי באימונים, חשוב להתייעץ עם רופא הנשים ולקבל ממנו אישור להתאמן.

30/12/2018

כיצד תתאמני במהלך ההיריון?

ביצוע פעילות גופנית במהלך ההיריון חייב להיעשות בצורה הנכונה ובהתאם לשלב בו נמצאת האישה. בשליש הראשון להיריון, בו הגוף רגיש במיוחד, לא כדאי להפריז באימונים אינטנסיביים מידי ודווקא לבחור בפעילויות סולידיות ומתונות. רצוי להיעזר במאמן או מאמנת בעלי ידע וניסיון לאימוני נשים בהיריון, ולא לבצע פעילויות גופניות באופן עצמאי ללא ייעוץ. תוכלי לרכוש נעלי הליכה ולבצע לסירוגין הליכות מתונות באזור מגורייך. בשליש השני להיריון, כשהבחילות כבר לא נראות באופק, ניתן להתחיל ולבצע פעילות קצת יותר משמעותית. בשליש השלישי, הקושי לבצע פעילויות גופניות עולה, כך שבשלב זה ניתן לבצע פעילות גופנית סולידית וקלילה.

בין הפעילויות המומלצות לנשים בהיריון, תוכלי לבצע הליכה מתונה, שחייה, יוגה, פילאטיס ועוד. כמו כן, תוכלי לברר בחדר הכושר הקרוב לביתך, אם ישנם שיעורים וחוגים המותאמים לתהליך ההיריון. בהרבה מאוד מקרים לא יהיו שיעורים המיועדים רק לנשים בהריון, אבל כן תוכלי למצוא מדריכים מקצועיים שיוכלו לתת לך תרגיל חלופי בהתאם לשליש בו את נמצאת. פילאטיס יכול להיות אימון נהדר עבורך, הוא מסייע למניעת כאבי גב ומקנה יציבה זקופה ואיתנה, מה שמעניק לעובר יותר מקום לנוע בתוך הרחם. ישנם תרגילים רבים בשיטת פילאטיס שיכולים לסייע לך בתקופת ההיריון, כשחלקם מבוצעים באמצעות כדור פיזיו. מעבר לזה, רצוי שלא להתאמן מעל לחצי שעה בכל אימון, בין אם מדובר בהליכות או באימונים על גבי מזרוני אימון. כמו כן, חשוב להקפיד על אימונים בעצימות נמוכה.

אל תעשי

בשליש השני להריון והלאה, הימנעי מפעילויות ותרגילים המבוצעים בשכיבה על הגב. כמו כן, אל תבצעי מתיחות מעבר לגבול היכולת. אמנם במהלך ההיריון הגוף מפריש הורמון שיגרום לך להרגיש גמישה יותר, אבל אל תתפתי לבצע מתיחות אינטנסיביות מידי. יתרה מזאת, הימנעי מפעילויות גופניות שמצריכות ממך לשמור על שיווי משקל. כלומר, אל תבצעי פעילויות על רגל אחת או פעילויות שלא נותנות לך תחושת יציבות. את עשויה לאבד את שיווי המשקל ולמעוד. נוסף לכך, אל תקפצי, תנתרי או תדלגי, מלבד זאת, אל תתאמני כשמזג האוויר חם מידי – זה לא מומלץ.

היה ויש סיכון כלשהו בהיריון, את נושאת ברחמם שלישיית עוברים, את סובלת מסכרת היריון או כל דבר שעשוי לסכן אותך – הימנעי מפעילות גופנית.

 

את האימונים חשוב לבצע בהדרגה תוך הקשבה לגוף. הגוף שלנו מאותת לנו במידת הצורך, כך שאם את מרגישה לא טוב – הפסיקי את האימון והתייעצי עם רופא. בכל מצב, חשוב להרבות בשתיית מים ולהקפיד על הפסקות יזומות בתדירות גבוהה. גם אם לא שמרת על כושר בטרם הכניסה להריון, את עדיין יכולה להתאמן, רק שימי לב שאת עושה זאת תחת פיקוח מקצועי ובצורה הדרגתית. לידה קלה!

 

 

clnews