כיפור עם ילדים: כך תצלחו זאת!

running_text

להזמנות חייגו:
072-33-80-333 א'-ה' 9:00-17:00
להזמנות ופרטים נוספים:
072-33-80-333

running_text

כיפור עם ילדים: כך תצלחו זאת!

כיפור עם ילדים: כך תצלחו זאת!

בין אם אתם צמים ובין אם לא – להעביר את יום הכיפורים עם ילדים זו משימה שעשויה להיות מעט מאתגרת, ולו כי הילדים בדרך כלל אינם מבינים מדוע הכבישים ריקים או מדוע עם שלם נמנע מאכילה ושתייה. כיצד תוכלו להעביר את יום כיפור עם הילדים? אספנו כמה טיפים חשובים.

19/09/2019

יום הכיפורים הוא יום שמסמל לא מעט בעבור רבים. יש מי שנוהגים לצום ולשמור את כל מנהגי הכיפור, יש מי ששומרים באופן חלקי, ויש מי שמעדיפים שלא לשמור על מנהגי החג כלל. בין אם אתם צמים ובין אם לא – להעביר את יום הכיפורים עם ילדים זו משימה שעשויה להיות מעט מאתגרת, ולו כי הילדים בדרך כלל אינם מבינים מדוע הכבישים ריקים או מדוע עם שלם נמנע מאכילה ושתייה. כיצד תוכלו להעביר את יום כיפור עם הילדים? אספנו כמה טיפים חשובים.

היערכו מבעוד מועד

כדי שתוכלו לצלוח את יום כיפור, מוטב להיערך אליו מבעוד מועד, שכן חשוב להסביר לילדים מה נהוג לעשות ביום כיפור ומאילו פעולות יש להימנע. כמו כן, מלבד תהליך ההסברה החשוב, רצוי להצטייד במשחקים ופעילויות בעבור הילדים, החל ממשחקי קופסה, דרך ספרי קריאה ועד לאופניים, קורקינטים ורולרבליידס – כך תוכלו להעסיק אותם במהלך שעות הצום.

הכבישים ריקים והילדים חוגגים

נכון, ביום כיפור נהוג שלא לנסוע בכבישים, מה שגורם לילדים רבים לחכות ליום זה ולו כדי שיוכלו לרכוב באופניים בכבישים הריקים, או לחלופין לשלוף את הקורקינט או הרולרבליידס מהמחסן. אין ספק שבשנים האחרונות, הרכיבה על אופניים בכבישים הריקים הפכה למעין מנהג, וילדים רבים מתלהבים מההזדמנות ואף מצפים לכך בכיליון עיניים. חשוב לזכור שלמרות שנהוג לא לנסוע ביום כיפור, עדיין ישנם רכבים בכבישים, לרבות רכבי ביטחון והצלה, ולכן יש לתת את מלוא תשומת הלב לכך, ולהשגיח על הילדים במהלך הרכיבה. חוץ מזה, שכמותם יש ילדים נוספים שרוכבים על אופניים בכבישים, לרבות אופניים חשמליים, ועל כן חשוב לנקוט בכל אמצעי הזהירות האפשריים. הקפידו להצטייד בקסדה איכותית ומגיני ברכיים, ולמרות שמדובר ביום צום – כדאי לדאוג לבקבוק מים בהישג יד (מתוך הנחה שהילדים אינם צמים בשלב זה בחייהם), כשמומלץ להסביר לילדים שמוטב לשתות בצד, או בבית, ולהימנע משתייה בסמוך לזולת.

דבר חשוב שיש לציין: אם האופניים לא היו בשימוש במשך תקופה ארוכה, רצוי ומומלץ לבדוק את תקינותם בטרם החג, ולו כדי שתוכלו לבדוק את עוצמת הבלימה, את לחץ האוויר בצמיגים וכמובן לוודא שהברגים מחוזקים היטב.

פעילויות ביתיות

מי מכם שמעדיף להשאיר את הילדים בגבולות הבית, ישמח לדעת שיש לא מעט מתקני ספורט לחצר שעשויים להיות אידיאליים בעבורם, כמו טרמפולינות, מתקני סל, לוחות מטרה שניתן לתלות בחצר ואפילו שערי כדורגל. רק שימו לב, שכדאי להסביר לילדים שסביר להניח שהשכנים צמים, ועל כן מוטב לשמור על השקט במהלך המשחק ולכבד את הסביבה.

יום כיפור מתקרב אלינו בצעדי ענק, ולא מעט הורים מתלבטים כיצד להעסיק את הילדים במהלך שעות הצום. ובכן, טוב לדעת שיש לא מעט אפשרויות, כשכל מה שתצטרכו לעשות זה לבחור את הפעילויות האידיאליות ביותר בעבורכם, ולהיערך אליהן מבעוד מועד. צום קל וגמר חתימה טובה!

clnews