5 ענפי ספורט שאתם חייבים לנסות

רכיבה על אופניים

אחד התחומים האידיאליים ביותר הוא רכיבה על אופניים ולו בשל העובדה שמדובר על תחום שמאפשר לנו ליהנות ממצב של WIN-WIN. מה זה אומר? ובכן, באמצעות רכיבה על אופניים ניתן להגיע ממקום למקום, שכן מדובר בכלי תחבורה מצוין, ועל הדרך לבצע פעילות גופנית חיונית, לרבות פעילות אירובית. אחד החסרונות של אימונים ממוקדים הוא שהנוף תמיד נשאר אותו נוף, אבל רכיבה על אופניים מהווה תחום מאתגר, דינאמי ומגוון, כך שבהחלט מדובר על תחום שכדאי ומומלץ לאמץ. רכיבה על אופניים תורמת לבריאות באופן ניכר, ומעבר לעובדה שהיא מסייעת לפיתוח סיבולת לב ריאה, היא מאפשרת לחזק את שרירי הרגליים ושרירי העכוז וכמובן – שורפת לא מעט קלוריות. נוסף לכל היתרונות הללו, טוב לדעת שרכיבה על אופניים משחררת אנדורפינים במוח, מה שגורם להעלאת המורל ולהפחתת מתחים וחרדות.

חשוב לציין: רכיבה על אופניים טומנת בחובה לא מעט סכנות ולכן חשוב להצטייד בציוד נלווה שישמור על הבטיחות שלכם גם בזמן הרכיבה, כמו למשל קסדות ומגינים.

שחייה

שחייה היא פעילות מומלצת במיוחד, ולא רק בקיץ, אלא בכל ימות השנה. באמצעות שחייה ניתן לשרוף לא מעט קלוריות, מה שעשוי לסייע להרזיה או לשמירה על משקל תקין. כמו כן, השחייה מפעילה מגוון שרירים בגוף, ויותר מזה – היא מאפשרת לנו לעבוד על שרירי הגב ושרירי הליבה. יתרה מזאת, בשל העובדה שהפעילות מתבצעת במים, כמעט ואין עומסים על מפרקי הגוף, שהרי עומסים על המפרקים עלולים להוביל לפציעות ספורט.

טניס

למרות שנדמה שטניס הוא משחק לזמן פנוי, מדובר בענף ספורט נהדר שתורם לא מעט לבריאות הגוף. מעבר לכך שטניס מפתח את היכולות התחרותיות של השחקנים כמו גם את הכישורים החברתיים שלהם, הוא מקנה יכולות ספורטיביות מצוינות, לרבות חיזוק השרירים והגמישות. כמו כן, הוא משפר את כישורי הכוח והזריזות ואידיאלי לשריפת קלוריות. בדומה לענפי ספורט נוספים, הטניס עשוי לסייע בהפחתת מתחים ולחצים ולהעלות את מצב הרוח באופן ניכר. לצד כל היתרונות הללו, חשוב לבצע את הפעילות באופן מושכל, להתייעץ עם מאמן וללמוד את הטכניקות השונות, ולו כדי להימנע מפציעות ספורט.

כדור-עף

אם תרצו לבצע פעילות גופנית, ועל הדרך ליהנות ממשחק ספורטיבי איכותי, מוטב שתשקלו לשחק כדור-עף. מדובר בענף שמאפשר לשרוף כמות קלוריות לא קטנה, ואף עשוי לסייע להפחתת הסיכונים לסבול מיתר לחץ דם. משחק כדורעף מתמקד במיוחד בפלג הגוף העליון, ועל כן הוא אידאלי לחיזוק שרירי הידיים והזרועות. כמו כן, המשחק מאפשר לשחקנים לחזק את שרירי הרגליים, לשפר את הקואורדינציה ולפתח מהירות תגובה.

אגרוף

אימוני אגרוף מהווים דרך נהדרת לפרוק מתחים וכעסים, אך יחד עם זה, מדובר בתחום ספורטיבי ששורף בין 1000 ל 1500 קלוריות בשעה. למרות שנדמה שמדובר בתחום גברי, נשים רבות מתאמנות באימונים מסוג זה ולכן מדובר בענף שמתאים לשני המינים. האימונים מסייעים לפתח סיבולת לב ריאה, ובאמצעות התרגילים הנכונים (שכוללים תנועת רגליים), ניתן להפעיל שרירים שונים בגוף על מנת לחזקו.

אגב, את האימונים הללו לא חייבים לבצע בסטודיו, אלא שניתן לרכוש שק אגרוף, כפפות ייעודיות ואביזרים נוספים על מנת לבצע אימונים ביתיים וממוקדים.

יש לא מעט תחומים בעולם הספורט, כשכדאי לנסות, לחוות ולהתנסות בכמה שיותר סוגי אימונים על מנת למצוא את הענף האידיאלי ביותר בעבורכם. בין אם זה יהיה טניס, אגרוף או אפילו כדורעף, החשוב הוא שתיהנו מהאימון ותתמידו בו לאורך זמן.