האימונים ששורפים הכי הרבה קלוריות

ריצה

אימוני ריצה הם אימונים שיכולים להתאים גם למי שלא רכש מנוי לחדר הכושר, זאת בשל העובדה שניתן לבצע אותם במגרשים ייעודיים ואפילו ברחוב. אימוני ריצה יסייעו לכם לשרוף בין 550-800 קלוריות בשעה, כשזה כמובן תלוי במשקל הגוף שלכם ובעצימות האימון. גם ריצה קלה תהיה אפקטיבית בעבורכם, כך שאם אתם מתחילים בתחום, אל תחששו לצאת לרוץ. נוסף לכך, מוטב לשלב ריצות מהירות (ספרינט) קצרות כדי להאיץ את הדופק, ולנסות לשפר סיבולת לב ריאה.

קפיצה בחבל

תאמינו או לא, קפיצה בחבל מהווה אימון נהדר בעבור רבים, וכמו בעולם הריצה, אין צורך להירשם לחדר הכושר על מנת ליהנות מהיתרונות של האימון – כל מה שתצטרכו הוא חבל קפיצה איכותי ומקום להתאמן בו. קפיצה בחבל מצוינת לשמירה על הכושר הגופני, והיא אף תורמת באופן משמעותי לשיפור הקואורדינציה. ניתן לשרוף בין 600-1,000 קלוריות בשעה (!) באימון כל כך פשוט אך יעיל. תוכלו לשלב מספר תרגילים במהלך האימון, ואפילו לבצע אימון אינטרוולים באמצעות החבל. אגב, היתרון של האימון הוא שניתן לקחת את החבל לכל מקום, ולהתאמן בכל רגע נתון (ואפילו במהלך טיול בחו"ל).

טיפ: ניתן להוסיף משקולות לידיים למשך האימון, ולתרום לשריפת שומן מוגברת יותר.

שחייה

אימוני שחייה יכולים להגיע לכמות שריפת קלוריות די גבוהה, ואף ל800 קלוריות בשעה. לאימוני השחייה יש יתרונות רבים, הם מסייעים לשריפת שומן ועשויים להקל על בעיות גב וכאבים. בשל העובדה שבמים העומס על המפרקים קטן, ניתן ליהנות מאימון יעיל ומטווחי תנועה גדולים יחסית. מדובר באימון האופטימלי לחודשי הקיץ, אותו ניתן ליישם לא רק בבריכות אימונים אלא גם בבריכה העירונית. נוסף לכך, את האימונים ניתן לבצע גם במהלך חופשה באילת או בארץ אחרת, כך תוכלו לשמור על כושר ולשרוף קלוריות גם כשאתם נופשים.

רכיבה על אופניים

רכיבה על אופניים עשויה לשרוף בין 500-800 קלוריות בשעה. רצוי לדווש בקצב מהיר ואחיד ולשלב אינטרוולים במהלך האימון. אם אתם לא כל כך יודעים כיצד לבצע את אימון האופניים, תמיד תוכלו להירשם לשיעורי ספינינג,  שאמנם ידועים כאימונים אינטנסיביים, שם תוכלו לרכב על אופני ספינינג במקום סגור וממוזג אבל לצד זה – הם שורפים הרבה קלוריות.

קיקבוקסינג

בשעה של אימון קיקבוקסינג, תוכלו לשרוף בין 500-800 קלוריות, כשמדובר על אימון לא שגרתי ומהנה במיוחד. ניתן לבצע את האימונים הללו בשיעורי סטודיו מודרכים, ואפשר להתאמן באופן עצמאי, אבל בכל מקרה, רצוי להתייעץ עם מאמן מקצועי בתחום ולבנות תכנית אימונים. תוכלו לברר אם בחדר הכושר הסמוך לביתכם, מתקיימים שיעורי קיקבוקסינג, כך תוכלו להשתתף באחד האימונים המהנים והיעילים בעולם הכושר.

טאקוונדו

ואם באימונים מהנים עסקינן, כדאי לציין גם את אומנות הלחימה הקוריאנית הייחודית: טאקוונדו. האימונים נפוצים בישראל עוד משנת 1977, וחלק מבסיס האימון כולל ריכוז ותרגול נשימה, לצד רכישת מיומנויות לחימה שונות. האימון יכול לסייע לכם לשרוף כ900 קלוריות לשעה, ועל הדרך גם לשפר את הקואורדינציה, להעלות את הדופק, לשפר את הריכוז ולחזק את הגוף.

מדרגות

אימון נוסף שבעבורו אין צורך במנוי לחדר הכושר, הוא אימון מדרגות, בו תוכלו לשרוף 450-650 קלוריות לשעה. כדאי לחפש מסלול באזור מגוריכם המשלב מדרגות, כך תוכלו להתאמן באופן המיטבי. חוץ מזה, אם אתם מתגוררים בבניין, זה ללא ספק האימון האופטימלי בשבילכם, משום שהמדרגות זמינות לכם בכל רגע, ותוכלו להתאמן בימים ובשעות שנוחים לכם. ואם אתם גרים בבית קרקע, או פשוט לא רוצים לעזוב את הבית, אפשר תמיד להצטייד במדרגה אירובית ולהתאמן בתוך הבית.

 

לסיכום, נדמה שיש לא מעט אימונים נהדרים שעשויים לסייע לשריפת קלוריות גבוהה, כשבחלק מהמקרים, כלל אין צורך ברכישת מנוי לחדר הכושר. כמו כן, חשוב לציין שהקלוריות שצוינו מעלה מהוות אומדן, וכי כמות שריפת הקלוריות תלויה במשקל הגוף של המתאמן ועצימות האימון, כך שזה עשוי להשתנות בין אדם לאדם.

בחרו את האימון האידיאלי ביותר בעבורכם, בנו תכנית אימונים מסודרת והתייעצו עם מאמן כושר מקצועי – כך תוכלו להגיע לתוצאות. בהצלחה!