מה לקחת לחדר כושר?

אז החלטתם לאחרונה שאתם מוכנים לקחת את האימונים הביתיים שלכם לשלב הבא ונרשמתם לחדר כושר? מזל טוב! מדובר במקום אידיאלי לכושר עבור מתאמנים רבים משום שהוא מרכז למעשה שלל מתקני כושר, ומהווה מקום נוח לביצוע תרגילים מגוונים. כדי להבטיח חוויית אימון טובה ונוחה, תצטרכו לקחת איתכם כמה דברים חוץ מהצ'יפ או מכרטיס הכניסה לחדר הכושר, ועל כן ריכזנו עבורכם כאן את הדברים החשובים נוסף על כמה טיפים שחשוב לזכור.

מה צריך לקחת?

אז מהם הדברים הבסיסיים והחשובים ביותר שצריך להצטייד בהם לפני היציאה לחדר הכושר?

  • ביגוד ונעליים – נתחיל בדבר הבסיסי והחשוב ביותר לפני כל אימון ספורט, בין שהוא מתבצע בחדר הכושר ובין שלא: נעלי ספורט וביגוד ספורט. נעלי ספורט איכותיות הכרחיות כשזה נוגע לספורט, ויש להתאים את הנעליים לסוג הפעילות שאתם מבצעים. כך למשל, אם אתם מתמקדים באימוני ריצה, חשוב לבחור נעלי ריצה המותאמות במיוחד עבורכם, כדי למנוע פציעות ספורט וכאבים, וכן כדי למקסם את הביצועים שלכם. אף שזה נשמע לכם לא חשוב במיוחד – גם ביגוד הוא משמעותי בעת אימון. ביגוד ספורט מסייע לזיעה להתנדף במהירות, איתו הגוף שלכם יכול לווסת את הטמפרטורות באופן טוב יותר, ואתם תיהנו מאימון נוח ונעים יותר.
  • מגבת אימון – במהלך האימון שלכם אתם הולכים להזיע, ולכן חשוב להצטייד במגבת טובה כדי לספוג את הזיעה מפעם לפעם. כמו כן, את המגבת תוכלו לפרוס על המכשיר שתתאמנו עליו כדי שתספוג את הזיעה.
  • בקבוק מים – מים הם חובה בכל פעילות ספורטיבית מתמשכת. חשוב להקפיד על שתיית מים לפני האימון, במהלכו וכמובן שאחריו. אף שברוב המקרים קיים מתקן מים במכון, כדאי להביא איתכם בקבוק מים שיהיה זמין עבורכם בכל עת.
  • אוזניות – כדי ליהנות ממוזיקה לאימון כדאי להצטייד באוזניות. אף שיש לרוב מוזיקה המנוגנת במכון, באוזניות שלכם תוכלו להחליט על המוזיקה האידיאלית עבורכם בזמן האימון. כדאי להצטייד באוזניות המתאימות לכושר, משום שהאוזניות הרגילות עשויות להחליק לכם מהאוזניים בזמן האימון. כמו כן, לעיתים יש טלוויזיות קטנות במכשירים האירובי למיניהם כמו אליפטיקל או הליכון, וכדי ליהנות גם משמע בהן, לרוב יש לחבר אליהן אוזניות.
  • ציוד למקלחת – חלק מהמתאמנים בוחרים להתקלח במכון לאחר האימון, ואחרים מעדיפים להתקלח כשהם מגיעים הביתה. אם תרצו להתקלח במכון כושר, הביאו איתכם את כל הציוד הדרוש למקלחת, כמו שמפו, מרכך, סבון גוף, דיאודורנט, מגבת וכן בגדים להחלפה.
  • כפפות אימון – מתאמנים רבים המרימים משקולות ומשתמשים במתקנים שונים במהלך האימון שלהם בוחרים לעטות כפפות אימון. לכפפות כושר יש כמה יתרונות, והן יכולות בין היתר לסייע לאחיזה יציבה יותר במוט, להגן על כפות הידיים מיבלות ושלפוחיות וכן לספק נוחות ותמיכה.

חשוב לזכור

אם אתם מתאמנים חדשים בחדר הכושר (וגם אם אתם כמה שנים בתחום) הכנו לכם שלושה טיפים שחשוב לזכור, שיוכלו לסייע לכם באימונים בחדר הכושר ובכלל:

  1. הגדרת מטרות – לפני שמתחילים בשגרת אימונים חדשה חשוב לקבוע את המטרות שלכם כדי שתוכלו להתמיד לאורך זמן, וכן להתאים אליהן את אופי האימון, סוג האימון ותוכנית האימונים שלכם. כמו כן, אחת לתקופה כדאי לרענן את שגרת המטרות שלכם ולראות איפה אתם נמצאים כל הזמן. את המטרות כדאי אף לנסח ולכתוב כדי לעזור לכם להיות עוד יותר ממוקדים ובדרך למטרה.
  2. אימון נכון – בין שאתם מתאמנים מתחילים ובין שאתם מתאמנים ותיקים ומתקדמים, חשוב לבצע את התהליך תוך התייעצות עם מדריך כושר, בניית תוכנית אימונים מותאמת וכן עדכון שלה אחת לתקופה. יש לבצע את התרגילים באופן נכון ותקין, ואם אינכם בטוחים בנוגע לכך, אל תהססו לשאול את המדריך.
  3. אכילה נכונה – אכילה נכונה היא חלק בלתי נפרד מהאימונים שלכם. חשוב שהתפריט יהיה מאוזן ומגוון, ויכיל את הכמות הנכונה של כל אבות המזון ושל חלבונים בפרט. כדי לבנות תפריט נכון ומאוזן התייעצו עם המאמן או עם תזונאי.

לסיכום

אנו מקווים שהמידע במאמר זה עזר לכם ושהאימון שלכם בחדר הכושר יהיה אפקטיבי, יעיל ובעיקר בטוח. אתם מוזמנים לגלוש אל האתר שלנו ולהתרשם ממגוון מוצרי הכושר האיכותיים והשימושיים שתוכלו לקחת איתכם למכון או להשתמש בהם בכל אימון אחר. בהצלחה ואימון נעים!