מחפשים כיצד להכניס את הילדים לכושר? פשוט ומהנה משחשבתם!

ילדים מאוד אוהבים לשחק, מאוד אוהבים לברוא עולמות, מאוד אוהבים לשהות עם חברים, מאוד אוהבים זמן איכות עם ההורים, מאוד מתלהבים כאשר רוכשים להם מוצר חדש ובאופן כללי ילדים הם יצורים מלאי אנרגיה, חדוות יצירה וסקרנות, אך יחד עם זאת ילדים פחות טובים עם משמעת עצמית, פחות אוהבים לחזור על אותה פעולה, פחות יודעים כיצד לדבוק במטרה - פחות אוהבים לעשות כושר, גם אם הוא חשוב ונחוץ, ועל כן הורים שמבקשים שילדיהם יעשו יותר כושר, ולו בכדי להוציא אנרגיה או להוריד במשקל, צרכים לחשוב מחוץ לקופסה - צרכים לפעול ממקום שיותר מדבר לילדים - ממקום של משחק, ופה מגוון משחקים לחצר עשויים להוות פתרון נהדר.

טרמפולינה - פשוט קופצים

אם תגידו לילד לעמוד ולקפוץ 20 פעמים ברציפות ואז לחזור על הפעולה עוד חמש פעמים, רוב הסיכויים שהוא יקפוץ פעמיים ויפנה לעשות משהו אחר. עם זאת, אם תציבו לילד טרמפולינה בגינה רוב הסיכויים שהוא יעלה עליה מבלי בכלל שפניתם אליו והוא יירד ממנה רק לאחר שתקראו לו בפעם החמישית לבוא לארוחת ערב. מדוע? כי טרמפולינה זה פשוט כיף! ילדים נהנים לקפוץ עליה, נהנים לגלות דרכה תרגילים חדשים, נהנים להזמין חברים ולשחק ביחד עימם על הטרמפולינה, נהנים לחוש כיצד הם מאבדים אחיזה בקרקע - נהנים להוציא באמצעותה אנרגיה, כך שעליכם ההורים רק לרכוש אחת מספיק גדולה ובטיחותית ולסמן וי גדול על המשימה.

משחקי כדור

כדור הוא אחד המשחקים היותר ישנים והיותר מוצלחים, היותר פשוטים והיותר מהנים, ולו כי יש משהו מאתגר ומרגש בפעולת הזריקה והתפיסה ואם רק מוסיפים מסביב לכדור מטרה ומערכת חוקים, הרי שבכלל ניתן ליצור עולמות ששואבים אליהם את הילדים, ועל כן משחקים כגון כדורגל וכדורסל נחשבים מאוד פופולאריים ואהודים, ואף נציין שבין היתר מדובר במשחקים שמניעים את כל הגוף ושגורמים לילדים לחשוב וממש לרוץ. מכאן שהמסקנה המתבקשת היא להציב בגינה מתקני סל, או לחלופין שערי רגל, וכמובן לצרף לחגיגה כדור מתאים. מנקודה זו אתם ההורים לא תצטרכו לעשות יותר מדי.

מתקני ספורט משלימים לחצר

אט אט הכיוון מתחיל להתבהר? ובכן הנוסחה היא כזו: בוחנים אילו משחקים שדורשים התאמצות הילדים אוהבים ופשוט רוכשים בהתאם ציוד משלים, אך פה נחדד שגם אם אין מקום רב בחצר, עדיין ניתן לגרום לילדים לעשות ספורט, ולו באמצעות ציוד מעט שונה (יותר קטן ופחות יקר), קרי סקייטבורד, גלגיליות וכדומה. מדובר במשחקים יחסית פשוטים שהשימוש בהם מסייע להוציא לא מעט אנרגיה, וזאת מבלי שהילד שם לב לכך. מכאן שראוי לבחון אלו מתקני ספורט לחצר קיימים ובהתאם ליישר קו עם העדפות ואילוצים.

זמן איכות

אם יש לכם מעט זמן להקדיש לילד, נצלו אותו עבור הליכה משותפת. עשו לעצמכם מנהג לצעוד פעמיים בשבוע ביחד בים, לצאת ביחד לרכיבת אופניים, לצאת ביחד למסלול ריצה קצר, לעבוד ביחד בגינה וכדומה, כך שתבחרו בפעולות שמניעות את הגוף, שלא קשות עבור הילדים ושיעניקו לשני הצדדים זמן איכות. כמו כן, על מנת להפוך את הזמן ליותר מהנה ואנרגטי, תשקלו לשלב משחק - כגון מטקות, חבל קפיצה, רצועת אימון וכדומה.

היכון צא – תחרות!

לבסוף נציין שילדים אוהבים מטרות ותחרויות ועל כן גם מומלץ לרכוש עבורם משחקים כגון לוח מטרה, פריסבי ובעצם כל משחק שיוציא את הילדים החוצה וירחיק אותם מהמסכים, כי ברגע שהם כבר יהיו בחוץ, תסמכו עליהם שימצאו מה לעשות, יימצאו לבדם פעילויות שיוציאו מהם אנרגיה - בדיוק כפי שילדים אוהבים!