איך לפתח שרירים

איך לפתח שרירים?

רבים מבקשים לפתח שרירים, להשיג מראה חטוב, להרגיש שלמים עם מראה הגוף ולהוריד אחוזי שומן ופה נציין שאין דרך קיצור, ועל כן לצד שורת אימונים מומלצים, גם יש להכניס למשוואה הרגלי תזונה, שעות שינה וכמובן גנטיקה, אך פה נבחר להתמקד בתרגילי כושר בהתאם לאזורים השונים בגוף, אך ראשית נציין שבשביל לחטב את הגוף רצוי להעלות את מסת השריר ולהפחית אחוזי שומן, כאשר את מסת השריר ניתן להעלות בעזרת תרגילי התנגדות (אימונים אנאירוביים), קרי תרגילים עם גומיות, כדורים ואימוני משקולות, ובכדי להוריד את אחוזי השומן רצוי לשלב בין תזונה דלת פחמימות (ועשירה בחלבונים) לבין אימונים אירוביים.

איך לפתח שרירים בידיים?

כדי לפתח נכונה שרירים בידיים יש להגדיל לאורך זמן את העומס על היד ובמקביל לגוון בתרגילים השונים. כמו כן, רצוי להרבות בתרגילים מורכבים,  קרי חתירה, סקווטים, תרגילי מתח וכדומה. הרעיון הוא לגרות את השריר וליצור עומס על מערכת השרירים והעצבים. כמו כן, גם לחלבון יש משמעות - הוא מסייע לבנות את מסת השריר, ועל כן בכול יום שבו מתאמנים רצוי לצרוך יותר חלבונים.  מדוע? אם לא נעשה כך הגוף יפרק את מסת השריר (במקום לבנות אותה). מה עוד חשוב לדעת? להקפיד על דיוק הפעולה, וזאת בכדי למנוע פציעה. 

איך לפתח שרירי חזה?

שרירי החזה מצויים בקדמת הגוף ומשפיעים על סך הנראות ועל כן רבים מבקשים להשקיע בהם. כיצד? ראשית בעת האימון התחילו מתרגילי חזה, טרם הגוף מגיע לאפיסת כוחות. כמו כן, מוטב להעדיף תרגיל שכולל מעט חזרות, אך שכל חזרה כוללת משקל יחסית גבוה. מדוע? מעט חזרות עובדות על מסת השריר והרבה חזרות עובדות על הסיבולת של השריר. בנוסף, כאשר ניגשים לעסוק בסטים של "לחיצת חזה" אין להגיע כבר בסט הראשון למצב שבו מרגישים מותשים.

איך לפתח שרירי בטן?

ללכת לים עם קוביות בבטן הוא חלום מוכר ופה נחדד כיצד ממשים אותו. ובכן ראשית מבחינת קלוריות יש לצרוך כ500 קלוריות פחות ממה שהגוף זקוק כדי להישאר במשקל הנוכחי ומבחינת פעילות גופנית רצוי לשלב פעילות אירובית, קרי רכיבה על אופניים, שחייה וריצה. את התהליך רצוי להשלים עם אימוני התנגדות ואימוני כוח, קרי כפיפות בטן והרמת משקולות, ועל כן בין היתר רצוי לרכוש ספת משקולות, אופני כושר, אליפטיקל, סטפר, סט משקולות ומגוון מכשירי בטן - בהתאם לצורך, למקום בבית ולמגוון נתונים אישיים.

איך לפתח שרירי רגל?

חושבים שכדי לחזק את הרגליים ולהעלות בהן מסת שריר מספיק שרק תרוצו? תחשבו שוב! פה אומנם מומלץ לשלב ריצה, אך בעיקר אימוני מדרגה - שלוש פעמים בשבוע. עוד נציין שרצוי להקפיד על חימום מקדים של המפרקים והשרירים, אם באמצעות ריצה ואם באמצעות ניתורים. כמו כן, רצוי להבין שברגל קיימים לא מעט שרירים, ועל כן רצוי להשקיע בתרגילי טוויסט לצדדים, בתרגילי חיזוק אחורי, בתרגילי הנפת ברכיים ובתרגילי סקווט עם הגבהה. 

שנסכם? 

פיתוח שרירים הוא תוצאה של מספר פעולות מורכבות, ועל כן נסכם שצריך לאכול בחוכמה (העדיפו מוצרים מזינים ופחמימות בריאות), לשים לב לכמות הקלוריות, לישון טוב (לפחות כ8 שעות ביום), להרבות בתרגילים מורכבים, להתאים נעלי ספורט איכותיות ולהימנע מתרגילים שמתמקדים רק בשריר אחד. במקביל אל תזניחו את נושא האירובי (כי גם הלב הנו שריר שרצוי לפתח) ותשקיעו במשקל ופחות בחזרות. כמו כן, כאשר נושאים משקל כבד האריכו את זמן המנוחה ותגבירו את צריכת הקלוריות. מה הכי חשוב? היו סבלניים ותתמידו ככול הניתן - בהצלחה!