הכירו את אימון הפילאטיס

קהל יעד

כאמור, אם פעם השיטה בעיקר הייתה מיועדת לאנשים שנזקקו לשיקום פיזי, הרי שכיום היא מיועדת לקהל יעד הרבה יותר גדול. אומנם אימון פילאטיס מתאים לאנשים שסובלים מכאבים כרוניים ומפציעות, אך גם לאתלטים ולאנשים רגילים שמבקשים להיכנס לכושר. חשוב להבין שמדובר בשיטה ייחודית, כזו שבו זמנית מאזנת ומייצבת את הגוף - מחנכת אותו מחדש. כמו כן, טוב לדעת שאימון פילאטיס מציע מגוון רמות קושי, כך שאם מבקשים להתחיל בפעילות פיזית מתונה מבלי להיקרע על ההתחלה, הרי שמדובר בנקודת מוצא מבטיחה. מבקשים חיזוק נוסף? טוב לדעת שפיזיותרפיסטים ואתלטים מייחסים לאימון זה כוח ריפוי משמעותי!

היתרונות שמאחורי הפילאטיס

אין זה מפתיע שאימון פילאטיס תפס כזו תאוצה, וזאת כי אם נחזור לנקודת המוצא, נמצא שאותו ג’וזף פילאטיס האמין שלא מעט בעיות בריאותיות נובעות מאי יציבה ונשימה נכונה, ועל כן  פיתח סדרת תרגילים שמתקנים זאת ע"י שיפור הכוח, הגמישות, היציבה והקואורדינציה. מכאן שלא מעט איברים נוספים גם כן מרוויחים, קרי עמוד השדרה שזוכה להיות יותר גמיש, המפרקים שנהנים ממרחב תנועה יותר גדול, מגוון איברים פנימיים שמתחילים לתפקד יותר טוב ואף מגוון שרירי ליבה מתחזקים, קרי שרירי הרחב בטני, שרירי האלכסון הפנימי, שרירי האלכסון החיצוני ושרירי הישר בטני. בנוסף, ראוי לדעת שאם רוצים להתאמן לבד, הרי שאין צורך לרכוש מוצרים יקרים או גדולים, אלא אם רק תרכשו מזרני אימון, כדור פיזיו וגומיית לאטקס אתם בהחלט מסודרים. 

6 דברים שקורים למתאמני פילאטיס

לומדים לנשום - כולנו נושמים, אך רובינו לא נושמים בצורה נכונה, ופה הפילאטיס מעניק לנשימה את מרכז הבמה, כך שהשרירים מקבלים יותר חמצן, היציבה נהיית יותר נכונה ואף באמצעות נשימה נכונה זוכים להגדיל את טווח התנועה באזור הכתפיים.

מדייקים את התנועה - פילאטיס מוביל לשליטה מלאה בתנועה, מדייק והופך אותה ליותר חלקה, כך שבין היתר נמנעים ממתח מעיק באזור הצוואר והגב.  

מתרכזים - אימון פילאטיס כולל מודעות רבה לנשימה, לתנועה ולמחשבה, כך שלצד שאר היתרונות, גם זוכים להיות  מודעים למשוב התחושתי - עובדה שמסייעת להגן על המפרקים ולשפר את הבריאות הכללית.

מחזקים את שרירי ליבת הגוף - בין עצמות האגן לצלעות התחתונות כלואים שרירי ליבת הגוף, אלו שהעידן המודרני מזניח, ופה הפילאטיס משקיע בהם, עובדה שמועילה רבות לעמוד השדרה ואף מונעת מגוון בעיות פיזיות, קרי צניחת רחם, טחורים ובריחת שתן.

חיזוק והארכת השרירים - פילאטיס מתמקד בהארכת וחיזוק השרירים, לצד שמירה על יציבה נכונה, כך שאפילו תוך כדי כיפוף הגוף שואף להתארך - עובדה שמגנה על טווח התנועה.

הפרד ומשול - המודעות הגדולה לתנועה מובילה  להבדיל בין המפרקים, השרירים ואזורי התנועה, כך שבשלבים מתקדמים זוכים לשלוט על קבוצות מסוימות של שרירים - זוכים לחזק את השרירים הרצויים.

יש לכם מזרן אימון? ניתן להתעמל מכל מקום!

יש אנשים שהולכים לשיעורים בסטודיו, יש אנשים שנפגשים לשיעור באמצע הפארק ויש אנשים שמתאמנים בכול מקום ובכול רגע רצוי, ללא שום תלות (או תשלום), וזאת כי כיום בעידן הדיגיטלי כל אחד יכול לצפות בסרטון הדרכה (ואף לעצור בכל נקודה רצויה בכדי לקבל הבהרה), וזאת כי כל עוד יש מזרן אימון, הרי שגם הרצפה בסלון בהחלט עשויה להתאים. מבקשים להשקיע בבריאות - לעצב ולחזק את הגוף? אם רק תתחילו תגלו אימון שמציע התאמה למגוון רמות קושי. רוצים להיות רציניים? רכשו פריט משלים קטן, ולו כדור פיזיו שיסייע במגוון תרגילים, מקסימום תיעזרו בו במגוון סוגי ספורט אחרים. עצה שלנו? חשוב להשקיע בבריאת, גם אם אתם עדיין צעירים, התחייבו להתאמן בבית פעמיים בשבוע ותיווכחו בעצמכם!