מסלולי רכיבה למבוגרים וילדים כאחד

יש לא מעט פעילויות ספורטיביות מצוינות, הן לילדים והן למבוגרים, כשמדובר בפעילויות חיוניות שתורמות לבריאות ולכושר באופן ניכר. עם זאת, טוב לדעת שניתן לשלב בין טיולי טבע לבין פעילות גופנית, זאת באמצעות מסלולי רכיבה ייחודיים, מה שיאפשר לכם לצאת לחוויה מהנה במיוחד. נשמע מסקרן? הנה כמה מסלולים מומלצים:

פארק הירדן

פארק הירדן, השוכן בחלקה הצפוני של המדינה, הוא אחד הפארקים היפים והייחודיים שקיימים בארץ. מלבד מסלולי הרכיבה, הוא טומן בחובו נופים מרהיבים המשלבים צמחייה מגוונת, עצי אקליפטוס, חיות בר ומים. אורכו של מסלול הרכיבה שבפארק הירדן הוא 8 ק"מ, כשמדובר על מסלול מישורי ומיוחד, ולכן הוא בהחלט מתאים למשפחות. יחד עם זה חשוב לציין שקיימות עליות בעלות שיפוע, כך שמי שמתקשה, יוכל לבצע את העלייה באופן רגלי. נוסף לכך, נציין כי במהלך המסלול ישנו מקטע המאופיין באבני בזלת, מה שיוביל אתכם לרכוב באופן מבוקר תוך הענקת תשומת לב מירבית לרכיבה במקטע זה.

טוב לדעת שבפארק קיימים אזורי קמפינג המיועדים ללינת שטח, כך שניתן לתכנן טיול הכולל לינה, ובמקרה שכזה מוטב לארוז מבעוד מועד ציוד לטיולים, לרבות ציוד ללינת שטח. יתרה מזאת, מי שאינו חובב לינת שטח, ישמח לדעת שבמקום קיימים חדרי אירוח כמו גם אזורים ייעודיים לקרוואנים.

בארי

אחד האזורים האהובים ביותר על רוכבי אופניים הוא אזור קיבוץ בארי, ולו בשל הקרקע החולית שבאזור והיעדר הסלעים. כמו כן, האזור מכוסה באדמת הלס, הלוא היא אדמה שאיננה סופחת אליה נוזלים, מה שמאפשר רכיבה גם בחודשי החורף (מה שבהחלט מאוד מומלץ, זאת בשל פריחת הכלניות המרהיבה בעונה). למעשה, באזור זה יש ארבעה מסלולי רכיבה ברמות קושי שונות, כשאורכו של המסלול הקצר ביניהם הוא 8 ק"מ ואורכו של הארוך ביותר הוא 24 ק"מ. אם לא די בכך, ניתן להגיע גם לסינגל שוקדה (מאוד קרוב לבארי), שם תמצאו מסלולי רכיבה אתגריים, לרבות מסלולים תלולים או מפותלים.

פה נעצור לציין שאם בחרתם לרכוב בחודשי החורף, מוטב לברר מבעוד מועד שמסלולי האופניים כשירים לרכיבה.

יער בן שמן

אזור רכיבה מוכר ואהוב על רוכבים רבים נמצא ביער בן שמן, שם ניתן למצוא שלל שבילים ומסלולים נהדרים לרכיבה, בכמה רמות קושי שונות. למעשה ישנם 3 מסלולי רכיבה לאופני שטח שהוכשרו על ידי קק"ל, שהרי מדובר על המסלול הכחול (סינגל הרצל), המסלול האדום (סינגל ענבה) והמסלול הירוק (סינגל חדיד). כל אחד מהמסלולים הללו מציע לרוכבים חוויה שונה וייחודית.

מה לגבי מסלולים עירוניים?

ובכן, מלבד רכיבת שטח, יש לא מעט מסלולים לרכיבה עירונית, כשניתן לרכוב לא רק באמצעות אופניים, אלא גם עם קורקינטים או רולרבליידס (כך או כך, מוטב לוודא מבעוד מועד שהמסלול הרצוי אכן מותאם לרכיבה באמצעותם). למרות שרבים נוטים לחשוב שניתן לבצע טיול רכיבה עירוני בעיקר באזור תל אביב, טוב לדעת שיש לא מעט מסלולי רכיבה גם בירושלים ואפילו באילת. אחד המסלולים המומלצים ביותר הוא מסלול פארק המסילה בירושלים, המתחיל בגן אלמליח ומסתיים בגבעת התנ"ך.

 

מסלולי רכיבה מהווים חוויה נהדרת עבור משפחות, קבוצות ויחידים, שהרי מדובר בטיול ייחודי הכולל פעילות גופנית מהנה. בחרו את המסלולים האידיאליים ביותר בעבורכם והצטיידו בכל הציוד הדרוש. רכיבה מהנה!