התרגילים המפתיעים שאפשר לעשות עם גומיות אימון

יתרונות הגומייה

גומיות אימון הן פריט זול. עלות הגומיות הקלאסיות נעה בין 50 ₪ ל 100 ₪, תלוי כמובן בסוג הגומייה וביצרן. כמו כן, בשל העובדה שמדובר בפריט קטן, קל משקל ונוח לאחסון, בהחלט ניתן לומר שזה אביזר כושר אידיאלי, אותו ניתן לשאת לכל מקום: לחופשה, לעבודה, לאימון בפארק ועוד. הגומיות מאפשרות לבצע מגוון רחב של תרגילים שונים, כך שניתן להתאמן באמצעותן באימונים ביתיים (ואפילו מול הטלוויזיה), לשלב את התרגילים באימון ריצה בפארק, וכמובן גם בחדר הכושר. טוב לדעת שיש סוגי גומיות שונים, כשניתן לרכוש גומיות אימון בדרגות קושי גבוהות יותר (ככל שהגומייה פחות אלסטית, כך היא בעלת כושר התנגדות גבוה יותר). יתרה מזאת, מי שמעדיף לרכוש גומייה אחת בלבד, עדיין יוכל להגביר את רמת הקושי, ולו באמצעות קיצור הגומייה.

פה נעצור לציין שלפני שמתחילים להתאמן ולבצע תרגילים שונים (מכל סוג), מוטב להתייעץ עם רופא על מנת לוודא שאתם כשירים לביצוע האימון. כמו כן, תמיד מומלץ להתייעץ עם מאמן כושר מקצועי, שידריך אתכם, יסביר לכם כיצד לבצע את התרגיל באופן המיטבי ויבנה בעבורכם תכנית אימונים מסודרת.

תרגיל חתירה

תרגילי חתירה הם תרגילים נפוצים מאוד בחדר הכושר. הם תורמים לחיזוק שרירי הידיים, ומחזקים את שרירי הבטן והשכמות. כדי לבצע את התרגיל, יש לשבת על הרצפה, כשהרגליים קדימה והברכיים מעט מכופפות (רצוי על מזרן אימונים ייעודי), כשאת הגומיה מניחים מתחת לכפות הרגליים (ממש במרכז כף הרגל). כמו כן, את הגומיה נחזיק בשתי הידיים. כעת יש לבצע את תנועת החתירה: את המרפקים מושכים אחורנית ומחזירים בחזרה. שימו לב לבצע את התרגיל עם בטן אסופה, ולהקפיד על גב ישר ויציב.

חיזוק שרירי הירך והישבן

את התרגיל הבא יש לבצע בעמידה, אבל תחילה, נעמוד בפיסוק קל, ונקשור את הגומייה סביב הקרסוליים. מי שרוצה להעלות את רמת הקושי, יוכל להחזיק במשקולות יד במהלך התרגיל. כעת, נרים את רגל ימין לצד ימין (הרגל תהיה באוויר לצידי הגוף), ולאחר מכן נחזיר אותה למקומה. לאחר מספר חזרות, יש לבצע את התרגיל גם עם רגל שמאל (שימו לב שמספר החזרות יהיה שווה לשתי הרגליים, כשמומלץ לבצע 25 חזרות בכל פעם). תוך כדי התרגיל הקפידו על יציבה איתנה, אך אם אתם זקוקים לעזרה, תוכלו לבצע את התרגיל מול קיר, ולאחוז בו במידת הצורך.

חיזוק שרירי הכתף

תרגיל זה מבוצע אף הוא בעמידה, כשיש להניח את הגומייה מתחת לרגל ימין, ולאחוז את חלקה העליון ביד ימין. כעת, כשהרגליים מפושקות מעט, יש להרים את היד מעלה, ולהחזיר אותה למקום, תוך שמקפידים על גב ישר, בטן אסופה ויציבה נכונה. התרגיל יסייע לכם לחזק את שרירי הכתף הקדמיים, והוא מצוין עבור אנשים שמעוניינים להרים משקולות (אבל לא רק).

יד אחורית

יש לא מעט תרגילים לחזק את שרירי היד האחוריים, כשרובם פועלים באותה הטכניקה. על מנת לבצע את התרגיל ולחזק את השרירים, יש להחזיק את הגומייה משני קצותיה מאחורי הגב (כל יד מחזיקה קצה אחר, כשיד אחת נמצאת למעלה, והשנייה למטה). כעת, יש למתוח את הגומייה, כשנעשה זאת באמצעות יישור וכפיפת היד העליונה. לאחר מכן יש להחליף בין הידיים.

 

גומיית אימון היא פריט נהדר עבור מתאמנים רבים, ולו בשל העובדה שהיא מאפשרת לבצע שלל תרגילים ולחזק את הגוף והשרירים. את הגומייה ניתן לאחסן בקלות, ולבצע אימונים ממוקדים בכל רגע נתון, ולכן היא אידיאלית עבור מתאמנים שעובדים עד שעות מאוחרות או שלא מוצאים את הזמן להגיע אל חדר הכושר. אין ספק שמדובר בפריט חובה עבור כל מתאמן, ומשום שמדובר באלמנט זול – ניתן להצטייד בכמה גומיות בדרגות קושי שונות. אימון נעים!