רשימת ציוד לסקי

מה לקחת לסקי? זוהי שאלה שגולשי סקי מתחילים שואלים פעמים רבות, ובעיקר בחופשה הראשונה שלהם. רשימת הציוד לסקי לא ארוכה ומורכבת במיוחד, אבל לפני שאתם יוצאים לטיול חשוב לוודא שיש לכם את הציוד הבסיסי ביותר שבלעדיו לא תוכלו לגלוש, וכן ציוד נלווה שיהפוך את השהייה שלכם באתר הסקי לנוחה ונעימה יותר. ועל כן, תוכלו להיעזר בעמוד הבא כדי ליצור את רשימת הציוד שלכם לטיול הסקי. בהצלחה!

ציוד סקי בסיסי

לחופשת סקי יש מספר פריטים בסיסיים שאתם חייבים לקחת איתכם:

 1. לבוש סקי – כדי לגלוש סקי תצטרכו לרכוש או לשכור לבוש מיוחד לסקי: מעיל סקי, מכנסי סקי וכן כפפות וגרביים המיוחדים לכך. כאן אפשר לכלול גם כובע ומסיכת סקי שתגן על הפנים שלכם מפני הרוח והקור.
 2. מגלשיים ומקלות – אם תבחרו לגלוש בסנובורד תצטרכו לדאוג לגלשן סנובורד, ואם תרצו סקי יש להצטייד במגלשי סקי ובמקלות סקי.
 3. משקפי סקי – בעזרת משקפי סקי מתאימים תוכלו להגן על עיניכם מפני קרינת UV ומפני רוחות ומים.
 4. מגינים וקסדה – בטיחות היא לפני הכול, לכן חשוב מאוד לדאוג לקסדה טובה ולאמצעי מיגון נוספים, כמו מגיני ברכיים ומרפקים.
 5. מחמם צוואר ואוזניים – כנראה שלא תרצו שכל הגוף שלכם יישאר מחומם, ורק הצוואר והאוזניים (שעשויים לשכוח אותן) יתקררו. ולכן, יש לרכוש מחמם צוואר או צעיף וכן מחמם אוזניים שיגן עליכם גם מפני הרוח.

ציוד נלווה שחייב לקחת

ארגנתם את הציוד שחובה לכל גלישת סקי? נהדר. אך לא כדאי לכם לצאת לחופשה לפני שיש לכם את רשימת הציוד הבאה:

 1. ביגוד תרמי – באתרי סקי לרוב קר מאוד ולכן חשוב להתלבש בהתאם. לפיכך, חשוב שתיקחו אתכם לבוש תרמי שישמור על חום הגוף שלכם. הפריטים הבסיסיים הם חולצה תרמית לגברים (או חולצה תרמית לנשים) וכן מכנסיים תרמיים. כמו כן, חשוב להצטייד גם בכפפות תרמיות ובגרביים תרמיים.
 2. מקדם הגנה – בזמן הגלישה שלכם בסקי אתם מכוסים לגמרי, למעט אזור הפנים או העיניים. ולכן, אם תרצו להגן על עצמכם מפני קרינת השמש ולא להישרף במקומות הללו, כדאי להצטייד בקרם הגנה.
 3. תרמיל טוב – כדי לאחסן את כל הדברים לחופשת הסקי שלכם תצטרכו תרמיל טוב, ורצוי שתיקחו איתכם תרמיל גם לגלישה עצמה, ובו תאחסנו מים, אוכל, טלפון ועוד. לפיכך, בחרו תיק גלישה שיתאים לחוויה הזו (ועל כך מדריך לבחירת תרמיל טיולים).
 4. שפתון – כדי להגן על השפתיים מהקור השורר באתרי סקי וכן לטפל ביובש כדאי להצטייד בשפתון או וזלין לשפתיים. רצוי שהוא יכיל מקדם הגנה.
 5. שקית אטומה למים – אם אתם מתכננים לקחת איתכם לגלישה תרמיל ובו חפצים אישיים, כמו טלפון, מצלמה או פריטים נוספים שעשויים להתקלקל במגע עם מים, חשוב שתאחסנו אותם בתוך שקית אטומה למים כדי להגן עליהם.
 6. תיק עזרה ראשונה – לגלישה בסקי יכולות להתלוות לעיתים נפילות או התנגשויות שעשויות לגרום לפציעות שונות, קלות או קשות. חשוב שתביאו איתכם תיק עזרה ראשונה קומפקטי, כדי לטפל בפציעות קלות שנגרמות מהגלישה או כאלה שיכולות להיגרם באופן כללי.

תוספות שימושיות לשדרוג החוויה

יש עוד כמה פריטים מגניבים שתוכלו לקחת איתכם לחופשה, שיוכלו לשדרג לכם את החוויה:

 1. מצלמת גו פרו – מצלמת גו פרו (GoPro) היא מצלמת אקסטרים שניתן לחבר לקסדה או לראש, ולמעשה לצלם את כל מסלול הגלישה שלכם בסקי. מדובר במזכרת שתעזור לכם להיזכר בחוויה המיוחדת הזאת.
 2. נגן מוזיקה ואוזניות – מוזיקה טובה יכולה להעצים את הכיף שלכם בחוויית הגלישה. יש להצטייד בנגן מוזיקה או בטלפון שלכם וכן באוזניות שמתאימות לספורט ולפעילות ספורטיבית כמו אוזניות בלוטוס.
 3. מקל סלפי / חצובה – בין גלישה לגלישה, תוכלו להצטלם כשהנוף המושלג מאחוריכם. לכן, ייתכן שתצטרכו מקל סלפי או חצובה שבעזרתם תוכלו לקחת תמונות מהממות יחד עם שותפיכם לגלישה.

חשוב שתדעו!

חשוב שתדעו כי לא חייב לרכוש בהכרח חלק מהציוד ההכרחי לגלישת סקי, אלא לשכור אותו, ובכך לחסוך כסף וכן מקום בארון, משום שפריטים אלו נוטים להיות מאסיביים וכן יקרים מאוד. לפני היציאה לטיול תוכלו לבדוק היכן ניתן לשכור ביגוד מיוחד לסקי, כמו מעיל ומכנסיים וכן ציוד דוגמת מגלשיים, או שתוכלו לשכור אותם באתר הסקי עצמו. כמו כן, אם זו פעם ראשונה שאתם יוצאים לסקי, תוכלו אף לשאול מחברים או ממשפחה ציוד וביגוד.

ציוד נוסף לחופשת סקי בחו"ל

לחופשת סקי בחו"ל תצטרכו לדאוג לציוד נוסף שקשור לכל העניינים מסביב, כמו לטיסה ולשהות באתר. כאן תמצאו את הדברים החשובים והבסיסיים ביותר שתצטרכו, אם כי רשימה זאת יכולה להשתנות ביחס ליעד שאליו אתם טסים, וכן אם אתם נוסעים עם הילדים.

למטוס

 • דרכון וכרטיסי טיסה – נכון, מדובר בפריטים הבסיסיים יותר בטיסה אך רבים נוטים לשכוח אותם מאחור. ולכן, לפני שאתם יוצאים לשדה התעופה בדקו כמה פעמים שהדרכון וכרטיסי הטיסה עליכם.
 • בדיקת קורונה / תעודת קורונה – הימים הם ימי קורונה וטיסה לרוב מדינות העולם כרוכה בהצגת תעודת קורונה בתוקף ולעיתים גם בהצגת בדיקת קורונה PCR שלילית. לפיכך, בדקו שאתם דואגים לכל האישורים לפני הגעתכם לטיסה.
 • מסמכי ביטוח לסקי – מסמכי ביטוח לסקי הם חשובים מאוד ואף הכרחיים. כמו כן, כדאי לדאוג גם לביטוח נסיעות לחו"ל.
 • מטען נייד – מטענים ניידים למכשירי האלקטרוניקה שלכם, כמו הטלפון הנייד או הלפטופ חשובים משום לעיתים אין אפשרות לטעון אותם ולוקח זמן רב עד שמגיעים למלון.
 • כרית לצוואר – חלק מאנשים אוהבים להירדם בטיסה, ולכן כדאי לקחת גם כרית ייעודית לטיסות שתיתן תמיכה טובה לצוואר. גם אם אתם לא תירדמו בטיסה, כדאי לקחת את הכרית לנוחות מקסימלית, שכן היא נוחה לנשיאה.
 • כסף וכרטיס אשראי – את הכסף, כרטיסי הטיסה וכרטיסי האשראי כדאי לשאת בתוך חגורת כסף, שהיא למעשה חגורה שיושבת על הגוף מתחת לבגדים.

רפואי

 • משככי כאבים – כדאי להצטייד במשככי כאבים (כמו אופטלגין) בתיק הגב שלכם וכן במזוודה משום שכאבי ראש למשל יכולים להתעורר אחרי הטיסה או במהלך שהותכם בחופשה.
 • תרופות קבועות – אם אתם נוטלים תרופות קבועות חשוב שתביאו אותן איתכם, כדי שתוכלו ליהנות מהחופשה ולא לחפש בית מרקחת באזור שיוכל לספק לכם את מה שאתם צריכים.
 • תיק עזרה ראשונה – חשוב לשאת תיק עזרה ראשונה בגודל נסיעות, ובו פלסטרים ויוד למשל, שיעמוד לרשותכם בכל מצב של פציעה או פגיעה.

במזוודה

במזוודה שתיכנס לבטן המטוס תוכלו לשים למעשה את כל הציוד שתצטרכו במהלך החופשה, כגון:

 • ביגוד והנעלה – בגדים ונעליים לכל מטרה ולכל זמן ומזג אוויר.
 • מוצרי טיפוח והיגיינה – למשל שמפו, מרכך, סבון, דיאודורנט, מברשת ומשחת שיניים, משחות, איפור ועוד.
 • אלקטרוניקה – מוצרים כגון טלפון נייד, לפטופ, טאבלט, מצלמה וכן מטענים לכל אחד מהם. חשוב להצטייד גם במתאם שקעים, אם מדובר במדינה שהשקעים והמתח החשמלי שונה מישראל.

ציוד נוסף לחופשת סקי בארץ

אם בחרתם לצאת לחופשת סקי בארץ הכוללת לינה, תצטרכו לדאוג לכל הציוד שיידרש לכם בתקופת הזמן שבה תשהו שם, כמו ביגוד, הנעלה, מוצרי אלקטרוניקה, מוצרי היגיינה ועוד. אך אם תבחרו לצאת לגלישת סקי למספר שעות, חשוב שתגיעו לאתר הסקי עם תרמיל ובו כל מה שתצטרכו לזמן הגלישה ולאחריה, כמו למשל בגדים להחלפה, מים ומזון, כסף, תיק עזרה ראשונה, וכדומה.

לסיכום

במאמר זה ריכזנו עבורכם את הדברים המרכזיים שתצטרכו לקחת איתכם לחופשת הסקי הבאה שלכם. חלק מהציוד ומהביגוד אפשר לשכור, אך תוכלו לרכוש אותם ובכך להשתמש בהם בפעמים הבאות שתצאו לסקי. באתר שלנו תוכלו למצוא ציוד מגוון שיתאים לפעילויות אקסטרים ולטיולים, וכן שלל מאמרים מקצועיים ומעשירים בבלוג שלנו. אנו מאחלים לכם חופשת סקי מהנה ובטוחה!