אימון כוח לנשים: כל מה שתצטרכי לדעת

אימון כוח לנשים הפך להיות פופולרי בשנים האחרונות כענף ספורט נוסף לנשים שמעוניינות לשפר את הבריאות שלהן וגם את המראה החיצוני. במאמר זה נבין מהם היתרונות של אימוני כוח אצל נשים ומה ההבדל בין אימון כזה לנשים לאימון כזה לגברים המתאמנים בשיטה זו. כמו כן, נביא דוגמאות לתרגילי כוח מומלצים לנשים בכל הגילאים. אז קדימה, בואו נתחיל.

 

מה זה אימון כוח?

אימוני כוח הם אימונים המוכרים גם בתור אימוני התנגדות או אימוני הרמת משקולות. אימונים אלו מערבים תרגילים שמאתגרים שרירים מסוימים ומבדלים אותם מקבוצות שרירים אחרות, ובעיקר עובדים על שרירים גדולים יותר באמצעות התנגדות חיצונית בצורת משקל. אפשר לבצע אימוני כוח באמצעות שימוש במשקל הגוף, משקולות, מכונות שונות, מכשירי כוח וגומיות. המטרה העיקרית של אימונים אלו היא להגדיל את מסת השרירים, את הסיבולת שלהם ואת פוטנציאל התפקוד הכללי שלהם.

 

האם יש הבדל בין אימון כוח לנשים מאימון כוח לגברים?

גם גברים וגם נשים יכולים לבצע אימוני כוח, אומנם יש הבדלים פיזיולוגים בין נשים לגברים אשר משפיעים על תוצאות האימונים וכמו כן על האיכויות שלהם. באופן כללי לגברים יש מסת שריר גבוהה יותר וכוח פלג גוף עליון חזק יותר, בעוד לנשים יש שרירי פלג גוף תחתון חזקים יותר. בכל זאת, הבדלים אלו לא משמעותיים לביצוע אימוני כוח על ידי נשים והם לא קובעים את מידת היכולת או ההצלחה של נשים לבצע אימוני כוח.

 

למה חשוב לבצע אימון כוח?

חשוב לבצע אימוני כוח ולשלב אותם בשגרת הכושר מאחר והם תורמים רבות לבריאות האישה. לביצוע אימוני כוח יש יתרונות משמעותיים לשרירים בגוף ולחיזוק מערכת שריר השלד אשר אמורה לתמוך בנו בעת ביצוע פעולות שונות במהלך החיים.

מה הם היתרונות של ביצוע אימוני כוח?

  • ירידה בהיקפים – באמצעות אימון של קבוצות שרירים גדולות בגוף, אפשר לחטב את הגוף ולעצב אותו בצורה עדינה מאחר שהגדלת השרירים תורמת מאוד לירידה באחוזי השומן בגוף אשר גורמת גם לירידה בהיקפים.
  • חיטוב – ירידה באחוזי השומן והגדלה של השרירים תורמת למראה אסתטי יותר של הגוף. אפשר להגיע לתוצאות חיטוב באמצעות אימון אזורים ספציפיים כמו חיטוב הישבן או הזרועות בעזרת ביצוע תרגילים המיועדים לשרירים אלו בלבד.
  • בריאות הנפש – אימוני כוח יעילים מאוד בשיפור הבריאות הנפשית מאחר והם עוזרים להפחית לחץ, מתח וחרדות שונות ותורמים מאוד לשיפור הביטחון העצמי.
  • יציבה – חיזוק של שרירים גדולים בגוף ושרירי השלד ישפר את פעילות גופנו ואת טווח התנועה שאליו נוכל להגיע, דבר זה יסייע לנו בביצוע פעילויות שונות ביום-יום שלנו ויפחית את הסיכויים שלנו להיפצע מעומסים שונים על הגוף.

 

האם גם נשים צריכות להגיע לכשל בשריר?

גם נשים צריכות להגיע לכשל בשריר, אף על פי שלא מדובר בחובה. כשל שריר הוא מצב שבו השריר שלנו לא יכול לבצע חזרות נוספות של תרגיל מסוים וזה תורם לבנייתו ולשיפור סיבולת הכוח שלו. אך אפשר לחזק את השרירים גם מבלי להגיע בהכרח למצב של כשל שריר.

 

האם נשים יכולות "להתנפח" בשריר כמו גברים?

מדובר במיתוס, אומנם נשים יכולות לחזק את השרירים שלהן ולפתח אותם באימוני כוח, אך הם לא יגדלו ויתנפחו כמו שרירים של גברים. זה קורה מהסיבה הפשוטה שלגברים יש יותר הורמון טסטוסטרון שגורם למסת השריר שלהם להתנפח בהשוואה לנשים.

 

תרגילים מומלצים שאפשר לבצע בזמן אימון כוח לנשים

  • סקוואט

תרגיל שתורם לחיזוק פלג הגוף התחתון והישבן ואפשר לבצע בקלות עם ובלי משקל.

  • שכיבות סמיכה

תרגיל זה עובד על כל הגוף ומחזק בעיקר את שרירי החזה, הידיים, הגב ושרירי הליבה.

  • משיכה פולי

זהו תרגיל התנגדות מעולה המחזק את שרירי הידיים, החזה והגב העליון.

  • חיטוב בטן

כדי לחטב את שרירי הבטן אפשר לבצע כפיפות בטן או תרגילי פלאנק.

  • לחיצת כתפיים

תרגיל זה עובד על שרירי הכתפיים הידיים והגב העליון ובשילוב סקאווט ומשקולות. אפשר להפוך אותו לחלק מאימון כוח מתפרץ שלכן.

 

לסיכום

אימוני כוח יכולים להיות מעולים גם לנשים וגם לגברים המעוניינים לחזק את השרירים הגדולים ביותר בגוף שלהם, ולשפר את הבריאות ואת הסיבולת הכללית שלהם. באמצעות שילוב של אימוני כוח, נשים יכולות לקצור שלל יתרונות כגון חיטוב הגוף ושיפור היציבה וכמו כן שיפור הביטחון העצמי שלהן. היכנסו לבלוג שלנו ותמצאו שם עוד פרטים על אימונים מצוינים לנשים.