חוקי פינג פונג

טניס שולחן, הלא הוא משחק הפינג פונג, הוא ענף ספורט הנחשב לבילוי פופולרי ברחבי העולם. טניס השולחן התפתח אי שם באנגליה בסוף המאה ה-19, כשספרים שימשו רשת ופקק שמפניה שימש כדור. היום, כמו בכל ענף ספורט, יש בו ציוד, חוקים וטכניקות ספציפיות שבהן חשוב להשתמש כדי לשחק כראוי ובסופו של דבר לזכות בנקודות ובמשחקים. הבנת היסודות של איך לצבור נקודות ואיך לבצע את ההגשה של הכדור ליריב בצורה חוקית היא המפתח להפוך לשחקן מיומן. במאמר זה נסביר כיצד בדיוק תוכלו לעשות זאת ולאילו דקויות עליכם לשים לב.

חוקי פינג פונג – כיצד מנצחים?

כדי לנצח במשחק פינג פונג יש לצבור 11 נקודות תוך שמירה על יתרון של 2 נקודות על היריב. נקודה מתקבלת בכל פעם שהיריב לא מצליח להחזיר את הכדור חזרה לשטחנו בשולחן הטניס. כלומר, אם הכדור שהגשנו או החזרנו נוחת בשטח היריב, או שהיריב לא מצליח להחזיר אותו אל מעבר לרשת, אנחנו זוכים בנקודה. מטרתו של כל שחקן היא לנצח על ידי צבירה שיטתית של נקודות תוך שימוש ביכולות חבטה, תזמון ואסטרטגיה.

איך צוברים נקודות לפי חוקי פינג פונג?

אופן צבירת הנקודות בפינג פונג מתבצע לפי חוקים דומים לטניס. במשחקי יחידים, כל הגשה חוקית שמכניסה את הכדור למשחק מזכה בנקודה. אם אינכם מצליחים להחזיר את הכדור אל מעל לרשת בצד היריב בעת משחק בשולחן פינג פונג חוץ או שולחן טניס פנים, היריב מקבל נקודה. השחקן הראשון שמגיע ל-11 נקודות תוך שמירה על יתרון של 2 נקודות, מנצח במשחק. אם שאלתם את עצמכם איך לארגן יום הולדת ספורטיבי, תוגלו לשחק פינג פונג גם בזוגות. כאשר ההגשה עוברת בין הקבוצות במשך כל שתי נקודות עד הגעה ל-10 נקודות. כאשר הצדדים הגיעו ל-10 נקודות, ההגשה עוברת אחרי כל נקודה. כמו ביחידים, הקבוצה הראשונה שמגיעה ל-11 נקודות עם יתרון של 2 נקודות, זוכה במשחק.

 

מהו חוק הגשת כדור בטניס שולחן?

לפינג פונג יש סגנון הגשה ייחודי שחייב לעמוד בתקנות כדי להיחשב חוקי. חוקי טניס השולחן קובעים כי על ההגשה להתבצע מאחורי הרשת של השולחן, שאותו אפשר להשיג בחנויות ציוד ספורט, תוך הטיית כף היד כלפי מעלה ופגיעה בכדור בתנועה עולה. הכדור יכול לצאת אנכית מהכף או לקבל סיבוב אופקי. זריקת הכדור והכאתו חייבים להתבצע בצד המגיש, ללא הפרעה מהגוף או איברים אחרים. לבסוף, הכדור חייב לנחות בשטח היריב מבלי לגעת ברשת.

מה ההבדל בין ההגשה במשחק יחידים לבין משחק זוגות?

קיים הבדל קל ואף מעט זניח בין חוקי ההגשה במשחק פינג פונג ליחידים לעומת משחק זוגות. לכן, הוא חלק מ-5 תרגילי ספורט שאפשר לעשות במשרד. ביחידים, אותו השחקן מגיש פעמיים ברצף בכל פעם שהוא זוכה בזכות ההגשה. בזוגות לעומת זאת, ההגשה עוברת לסירוגין בין שני השחקנים של אותה קבוצה כל שתי נקודות.

לסיכום

ייתכן שמשחק הפינג פונג נראה כמו בילוי לא רציני, אך שחקנים מקצועיים חייבים ללמוד את החוקים בדבר צבירת הנקודות במשחק ואת טכניקות ההגשה הנכונות. החל ממשחק לשם הנאה בגינה, ועד לתחרויות מפוקחות ברחבי העולם, ההבנה של התקנות ואסטרטגיית המשחק נותנת יתרון לשחקנים. בין אם מתמודדים מול חבר או ספורטאי מקצועי, יישום היסודות הוא הצעד הראשון להצלחה וניצחון. עם תרגול ומסירות, כל אחד יכול לשפר את כישוריו בענף ספורט קלאסי זה.