אימון משקולות לנשים

אימון משקולות לנשים הוא דרך נפלאה לחיטוב של הגוף, אך נראה שהרבה מאוד נשים נמנעות מסוג האימון הזה מסיבות שונות וזה בהחלט חבל. מהם בכלל היתרונות של אימון כזה ולמה הוא מומלץ לנשים? מהו החשש הגדול ביותר של מרבית הנשים ומדוע אין מה לדאוג? ואיך כדאי להתכונן לקראת אימון משקולות? הינה כל מה שחשוב לדעת.

 

לא רק לגברים

אז קודם כל חשוב להבין שאימון משקולות מתאים לא רק לגברים והוא בהחלט מומלץ גם לנשים. למעשה – כל מי שרוצה לשפר את טווח התנועה, לשמור על מסת שריר תקינה ולחזק את הגוף באופן כללי, ירוויח מאימוני משקולות. האימונים לא חייבים להיות אינטנסיביים מדי ויש לא מעט סוגים של תרגילים ומשקלים שמתאימים בהחלט לנשים.

 

הגיע הזמן לעבוד על פלג גוף עליון

אצל נשים ישנה נטייה מובהקת לעבוד בעיקר על פלג הגוף התחתון. תרגילים שונים כמו סקוואטים עוזרים לחזק את הישבן, הירכיים, שרירי הבטן ועוד ואלו אכן תרגילים חשובים. עם זאת, בגלל הנטייה לעבוד על פלג הגוף התחתון, נשים רבות שוכחות להשקיע בחיזוק ובפיתוח של פלג הגוף העליון, מה שמביא למראה גוף לא מאוזן. אימון משקולות מאפשר לעבוד על החלקים החשובים בידיים, בגב, בשכמות ובכתפיים ועוזר להשיג מראה אחיד של גוף מחוטב ומעוצב.

 

אל תדאגו, השרירים לא יתנפחו

אחד החששות הגדולים ביותר של נשים מאימון משקולות הוא שרירים שיתנפחו וישוו לגוף מראה שרירי וגברי. חשוב להבין שדבר כזה ממש לא קורה בין לילה וכדי להגיע למראה כזה צריך להרים משקלים גבוהים מאוד בתדירות מאוד מסוימת ולהקפיד על תזונה משלימה. נוסף לכך, גברים מצליחים להגיע למראה כזה מפני שהגוף שלהם מפריש טסטוסטרון שאין לנשים באותה הכמות, מה שאומר שיהיה קשה מאוד להגיע לכדי גוף שרירי וחזק ביותר. בקיצור – זה לא משהו שיקרה אם לא נכוון אליו ואימוני משקולות מותאמים, לצד מאמן כושר, הם חיוביים ביותר, שומרים על גוף, מסייעים לחיטוב ובאופן כללי בריאים.

 

למה רוב הנשים נמנעות מלהרים משקולות?

הסיבה העיקרית כאמור היא חשש מחיטוב מופרז ומגוף גברי ושרירי מדי. מעבר לכך נראה שלא מעט נשים חוששת מפגיעה בגוף ובפרט מפגיעה ברחם עקב המשקלים הכבדים. חשוב מאוד להבין שאם מתאמנים כמו שצריך בהדרכת מאמן כושר ומקפידים על משקלים נורמליים ולא מופרזים, אין כל חשש כלל. למעשה – אפשר גם לעשות ספורט בהיריון, אבל בכל מקרה חשוב להתייעץ עם הרופא ולבצע את התרגילים כראוי. אם צריך שווה לקבל הדרכה ראשונית ופיקוח בעת ביצוע התרגילים.

 

מהו היתרון של הרמות משקלות לנשים?

  • בריאות: הרמת משקולות לנשים הוא תרגול מצוין שעוזר לשמור על גוף חזק ובריא.
  • מיצוק: הרמת משקולות עוזרת למיצוק ולמתיחה של פלג הגוף העליון.
  • חיטוב: אימונים אירוביים הם חשובים לירידה במשקל, אך מי שרוצה להשיג חיטוב אמיתי תצליח לעשות זאת בעיקר דרך אימונים אנאירוביים ובפרט תרגילי משקולות.
  • מראה בריא: אימוני משקולות יעזרו לשמור על מראה גוף בריא, חזק ומחוטב. שימי לב – אף על פי שמדובר בהרמת משקולות חייבים, להקפיד על לבוש ספורט מתאים. טייצים איכותיים וכן נעלי ספורט לנשים שיכולות לעזור לביצוע התרגיל בנוחות ולספוג את המשקל של הגוף והמשקולות במהלך התרגילים.

 

לסיכום

בשורה התחתונה – אימוני משקולות לנשים הם בהחלט מומלצים, כמובן כל עוד מבצעים את התרגילים כמו שצריך, לא מגזימים במשקלים ובעיקר מקשיבים לגוף. אם גם אתן מחפשות את האיזון בין פלג הגוף העליון לתחתון, את החיטוב המושלם ואת מראה הגוף הבריא – שווה בהחלט לנסות תרגילי הרמת משקולות שונים. כאן באתר תוכלו למצוא מגוון של אקססוריז לאימונים, מביגוד איכותי ועד למשקולות עצמן, ואם אתן מחפשות מידע נוסף על כושר גופני ועל שמירה על אורח חיים בריא וספורטיבי, היכנסו עכשיו לבלוג ובו תוכלו למצוא עשרות מאמרים חשובים ומעניינים.