טייפ קינזיולוגי: האם הוא באמת עוזר לספורטאים?

קינזיו טייפ הוא סוג של חבישה שהפכה לפופולרית בייחוד בקרב ספורטאים בשנים האחרונות. הקינזיו טייפ נמתח ודביק מאוד, הוא נצמד לעור וכך עוזר לתמוך ולייצב שרירים ומפרקים ולטפל בדלקות ולהפחית כאבים. אז למה ספורטאים רבים משתמשים בקינזיו טייפ? מה מיוחד בו ומהם היתרונות? הינה כל מה שצריך לדעת.

 

האם קינזיו טייפ מתאים לכל פציעה?

קינזיו טייפ יכול לעזור בטיפול של מגוון פציעות, אבל הוא לא הפתרון לכל פציעה או חבלה. הבעיות הנפוצות ביותר ששימוש בקינזיו טייפ עוזר לטפל בהן הן נקעים, שרירים תפוסים, דלקות גידים, ושרירים מתוחים. אפשר להשתמש בקינזיו טייפ בכל חלק של הגוף וזהו יחודו, אך לא לכל פציעה הוא יכול לעזור או לרפא. עם זאת, הקינזיו טייפ יכול לעזור מאוד בשילוב שיטות טיפול נוספות כמו תרופות ופיזיותרפיה.

 

מה מיוחד בקינזיו טייפ?

הייחוד של הקינזיו טייפ מצוי בכך שהוא אלסטי וגמיש ומעוצב לתמיכה וייצוב של שרירים ומפרקים בלי הגבלת טווח התנועה שלהם. הקינזיו טייפ עוצב כדי לחקות את האלסטיות של עור האדם והוא יכול להיות משומש להרבה מטרות, כולל למניעת פציעות, הקלה על כאבים ואפילו שיפור של תנועה אתלטית. הקינזיו טייפ פותח במשך שנים על ידי פיזיותרפיסט שדאג לשפר אותו למען מטופליו ולהפוך אותו לכלי נוח גם למטופל וגם למטפל, וכמו כן לקינזיו טייפ יש דבק מיוחד היפו-אלרגני שנועד להגן על העור ולהקל על השימוש בו.

 

האם קינזיו טייפ יעיל בכלל?

היעילות של הקינזיו טייפ היא נושא שנמצא במחקר מתמיד ועדיין לא הוכחה יעילותו. אך למרות זאת, זהו כלי מעודף על פיזיותרפיסטים וספורטאים. הקינזיו טייפ ידוע כנותן תמיכה וכעזר להקלת כאבים לטווח קצר וידוע כי משתמשים בו בעיקר בברכיים או בכתפיים. חשוב לזכור כי אין הקינזיו טייפ מהווה תחליף לטיפול רפואי וכי עדיף תמיד להיוועץ ברופא כאשר מדובר בפציעות.

 

היתרונות של הקינזיו טייפ

הקינזיו טייפ עוזר להקל ולהפחית כאבים ואי נוחות אשר קשורה לפציעות מסוימות ולפעמים גם במקרים של דלקות פרקים או במקרים של שרירים מתוחים ואפילו קרע בשריר. כמו כן, אפשר להשתמש בקינזיו טייפ לצורך שיפור התפקוד של המפרקים כדי להגדיל את טווח התנועה שלהם. יתרון נוסף של הקינזיו טייפ הוא מניעת פציעות ספורט באמצעות ייצוב של שרירים ותמיכה בהם במצבים שמופעל עליהם עומס בזמן הפעילות. הקינזיו טייפ ייחודי בכך שהאלסטיות שלו תורמת לכך שאפשר להדביק ולמתוח אותו בכל דרך וצורה על כל חלקי הגוף מבלי שהדבק יתנתק כי הוא מותאם לעור האדם.

 

טיפ בונוס ממגה ספורט

הרבה ספורטאים שוכחים, אבל אנחנו כאן כדי להזכיר – לבוש ספורטיבי נכון ואיכותי הוא המפתח לאימון מוצלח בלי פציעות. מלבד הביגוד, חשוב גם לבחור בנעליים הנכונות שישמרו על גופנו יציב ובטוח בכל תנועה או אימון מקצועי שנבחר לעשות. ביגוד והנעלה נכונים עוזרים למתאמן להיות ממוקד יותר במטרה ובכך להימנע מפציעות מיותרות שדורשות טיפולים. ביגוד והנעלה ספורטיביים נכונים הם חלק מתחזוקת הגוף והם יכולים לעשות את ההבדל מאימון טוב לאימון יעיל.

 

לסיכום

הקינזיו טייפ הוא כלי טיפול פופולרי בקרב ספורטאים, פיזיותרפיסטים, אנשים הסובלים מפציעות שרירים ושלד ואנשי מקצוע נוספים מעולם הרפואה. מדובר בטייפ מאוד בטיחותי וידידותי למשתמש, היתאים לעור האדם ולא גורם לגרד או אלרגיות כמו פלסטרים ואמצעי טיפול אחרים. תוכלו להיכנס לבלוג שלנו באתר ולקרוא על אמצעים נוספים שיכולים לעזור לכם בזמן אימון או אחריו.