ספורט בבית: אלה האביזרים האידיאליים לאימון ביתי

מצד אחד משבר הקורונה סוגר רבים מאתנו בבתים ומצד שני הוא מעניק דרור – מאפשר לעסוק בפעילויות שזמן רב זנחנו. מצד אחד משבר הקורונה סוגר חנויות פיזיות ומצד שני הוא מייעל את פלטפורמת המשלוחים. מצד אחד משבר הקורונה מאיים על המשקל שלנו ומצד שני רבים התחילו להשקיע בפעילות ספורטיבית, ופה אנו מבקשים להבהיר כיצד ניתן להתאמן מהבית באופן אפקטיבי, נוח ושמוביל לתוצאות. מכאן שאם גם אתם מבינים שזהו הצעד הנכון, מהר מאוד תגלו אלו אופציות עומדות לרשותכם, ואל תתפלאו אם גם בתום התקופה ההזויה הזו תמשיכו להתאמן מהבית - בתנאים ובזמנים שנוחים עבורכם.

אימון ביתי: כך תעשו זאת נכון

אז נכון שהבית אינו חדר כושר ונכון שאתם עשויים למצוא את עצמכם באמצע ים של צעצועים שזרוקים על הרצפה, אך כן קיימים כמה דברים שניתן להקפיד עליהם בכדי להרוויח מהאימון את המיטב. מה למשל? אם יש ילדים קטנים בסביבה, תבקשו ממבוגר אחראי אחר לקחת פיקוד והיסגרו בחדר מסוים, כך שלא יוציאו אתכם מריכוז. בנוסף, אל תתחילו אימון באזור מבולגן, אלא ראשית תפנו אלמנטים מפריעים. מה עוד? אימון על רצפה חשופה אינו נוח, ועל כן מוטב לצרף מזרן יוגה ייעודי, וממש כפי שלמכון הכושר מביאים בקבוק שתייה ומגבת, כך גם במקרה זה. כמו כן, מוטיבציה מאוד חשובה ועל כן תתעמלו לצד מוזיקה מניעה / מופע סטנד אפ, או כל מה שגורם לכם לעמוד במשימה, כאשר פרמטר חשוב נוסף הוא להתלבש בהתאם לשכבת הבצל. מדוע? כדי שתוך כדי האימון תוכלו להוריד שכבה מבלי ליצור עיכוב מיותר. לבסוף נחדד שתמיד ניתן לרכוש מכשיר כושר ייעודי, אם בכדי לגוון ואם בכדי לעבוד על אזורים נוספים בגוף.

אביזרים חיוניים לאימון

סטפר - סטפר ביתי הנו מכשיר מאוד מבוקש, ולו כי הוא לא תופס הרבה מקום, מאפשר לעבוד על מגוון אזורים בגוף והוא מתאים לכולם: לכל הגילאים, למתחילים ולמתקדמים. העבודה עמו מתבססת על התנגדות ועל כן ניתן לחטב באמצעותו את הישבן והרגליים, לעבוד על שרירי הבטן ולשרוף קלוריות.  

 אלפטיקל - אלפטיקל מדמה את תנועת הריצה, ההליכה והרכיבה ועל כן הוא נחשב כמכשיר אירובי שמחזיק במגוון יתרונות: הוא מסייע לעבוד על שרירי הגוף ועל סיבולת לב ריאה, הוא משפר את הקואורדינציה ואת היציבות.  

 כדור פיזיו - כדור הפיזיו מגיע במגוון גדלים. הוא מאפשר תרגילי התנגדות ותרגילי תמיכה בקימורי הגוף. שימוש בכדור מוביל את הגוף למצב יציבה אידאלי והוא מאפשר להגמיש מפרקים, לעבוד על שיווי המשקל ולפתח גמישות.

 אופני כושר - אופני כושר אידאליות בכדי לפתח את פעילות הלב ריאה, לחזק מגוון שרירים (קרי שרירי התאומים, העכוז, הבטן, החזה והידיים) ובכדי להיפטר מאותן קלוריות מיותרות.

 מזרנים - בין אם מבקשים לעסוק בתרגילי יוגה ובין אם מבקשים לעסוק בתרגילי אירובי (או פשוט לעשות סטים של כפיפות בטן), הרי שמזרן אימון מהווה פריט הכרחי - מאפשר להפוך כל אזור בבית לאידאלי מבחינת נוחות.

 משקולות - משקולות אידאליות עבור שכלול של מגוון תרגילים. הן מחזקות ומעצבות את הירכיים, את שריר הארבע ראשי, את השוקיים, את הבטן התחתונה, את שרירי החזה, את השכמות, את שרירי הכתפיים וכדומה.

 שנסכם?

אומנם הקורונה כלל אינה מהנה, אך היא כן מהווה הזדמנות להתחיל התנהלות בריאה וחשובה. מכאן שאם סגורים בבית, לפחות תשקיעו בעצמכם, ואם רק תרכשו מכשיר אימון כזה או אחר, תיהנו מתנאים נוחים ותומכים - נגמרו התירוצים, מתחילים להציב יעדים!