איך להתאמן עם בן/בת הזוג?

תכננו את לוח הזמנים מבעוד מועד

אימונים זוגיים יכולים להיות נהדרים ומעצימים, אך כדי להוציאם לפועל, חשוב לתאם עם בני הזוג את האימונים מראש, ולשריין זאת בלו"ז. השתדלו להימנע מאימונים ספונטניים, משום שכך לא תשמרו על שגרת אימונים רציפה, ומי יודע מתי יהיה האימון הבא שלכם. החליטו על יומיים קבועים (או יותר) במהלך השבוע, בהם תקדישו שעה לטובת האימון. נוסף לכך, חשוב לבנות תכנית אימונים שתתאים לרמת הקושי של שני בני הזוג, על מנת שהאימונים יהיו אפקטיביים בעבורכם. כל מה שאתם צריכים לאימון הזוגי שלכם הוא מזרן אימון ונעלי ספורט איכותיות.

אימוני אירובי

אחת הדרכים הפשוטות להתאמן יחדיו, היא באמצעות אימוני אירובי, זאת בשל העובדה שניתן לבצע לא מעט אימונים בשטחים פתוחים, כמו ברחוב או במגרשים שכונתיים. האימונים יכולים להיות אימוני ריצה, אימוני מדרגות ואפילו הליכות בשכונה בשעות הערב, כשעצימות האימון תלויה כמובן ברמה שלכם ובמטרה שאליה אתם מכוונים. חפשו אזור ייעודי לאימונים, כזה שממוקם סמוך לביתכם, כך תוכלו להתאמן בקלות, ובשעות שנוחות לכם.

אגב, אם אתם תחרותיים, תוכלו לקיים ביניכם תחרויות ריצה. זה מאתגר, מעלה את המוטיבציה ומהנה במיוחד. כמו כן, ניתן להעניק פרס למנצח כמו ארוחת בוקר למיטה או עיסוי בתום באימון, מה שעשוי להעצים את הזוגיות אפילו יותר.

תרגילים שניתן לבצע יחדיו

סקוואטים

סקוואט הוא תרגיל נפוץ בקרב מתאמנים, והוא מסייע לחיזוק שרירי הרגליים (ירכיים, שריר ארבע ראשי ועוד), ואף גורם לגוף להפעיל שרירים נוספים, כך שמדובר בתרגיל נהדר שמחזק ומעצב את הגוף באופן ניכר (כל עוד תתמידו בו כמובן). כדי לבצע את התרגיל יחדיו, יש לעמוד אחד מול השנייה ולהחזיק ידיים (או לחלופין ניתן לאחוז באמות, סמוך למרפקים), כך למעשה תבצעו את התרגיל כשאתם אוחזים זה בזה, ונעזרים אחד בשנייה לשמירה על שיווי המשקל. דרך נוספת לבצע תרגיל דומה, היא באמצעות עמידה גב אל גב. תוכלו להיעזר אחד בשנייה כדי לשמור על שיווי המשקל ולבצע את הסקוואט.

מכרעים בשילוב שכיבות סמיכה ליד אחורית

בתרגיל זה למעשה כל אחד מבני הזוג עובד על שרירים אחרים, בעוד שהאחד מבצע מכרעים, השנייה מבצעת שכיבות סמיכה ולהיפך. עמדו אחד מול השנייה, כשעל אחד מבני הזוג להתיישב ולהניח את הידיים מאחור, לצורך הדוגמה תהיה זו בת הזוג. בן הזוג שעומד, אוחז בקרסוליה, ובשלב זה עליה להרים את האגן מעלה, כך שיהיה באוויר. במהלך התרגיל, בת הזוג מבצעת שכיבות סמיכה אחוריות, ובן הזוג שאוחז ברגליה מבצע מכרעים. לאחר מספר חזרות, ניתן להחליף תפקידים.

שימוש במשקל הגוף כמשקולת

ניתן לבצע מכרעים, סקווטים ותרגילים נוספים, כשנעזרים במשקל הגוף של בני הזוג כמשקולת. למשל, בת הזוג יושבת על כתפיו של הגבר, הוא מבצע סקוואטים או מכרעים, והיא מקביל יכולה לאחוז במשקולות יד, ולחזק את שרירי הידיים.

אופניים

שכבו על הגב אחד מול השנייה, והצמידו את כפות הרגליים, כך שתוכלו לבצע את תרגיל האופניים יחדיו. ניתן לשדרג את התרגיל ולחזק את שרירי הבטן, באמצעות מספר חזרות של כפיפות בטן קלאסיות, או כפיפות צדיות.

 

יש לא מעט אימונים שניתן לבצע יחדיו, כך שתוכלו ליהנות משגרת אימונים רציפה לצד מערכת יחסים זוגית מגוונת וזמן איכות משותף. בחרו את ימי האימון השבועיים שלכם, והרכיבו תכנית אימונים, כשמומלץ להתייעץ עם מאמן כושר מקצועי על מנת שיוכל לסייע לכם לבנות את תכנית האימונים האידיאלית ביותר. בהצלחה!