מדריך לקניית מכשיר אליפטיקל

אם אתם מחפשים מכשיר כושר ביתי יעיל, קומפקטי ומהנה לשימוש, האליפטיקל יכול להיות בדיוק מה שאתם צריכים. מכשירי האליפטיקל צוברים פופולריות הולכת וגוברת בזכות היתרונות שלהם באימון סיבולת לב-ריאה אפקטיבי, שחס על המפרקים ועדיין שורף קלוריות רבות. קראו את המדריך הבא כדי לדעת למה לשים לב בעת רכישת מכשיר אליפטיקל - ולמצות את המקסימום מההשקעה שלכם.

למה לשים לב בקניית אליפטיקל

מקום – בהשוואה למכשירי כושר ביתיים אחרים, אליפטיקל הוא קומפקטי למדי ולרוב גם ניתן לאחסון בקלות יחסית. רק שימו לב, כשתמדדו את החלל המיועד למכשיר כדאי לקחת בחשבון חצי מטר לכל כיוון בנוסף למכשיר עצמו כדי לאפשר טווח תנועה נוח בזמן האימון.

צרכי המשתמש/ים – למשתמשים בעלי משקל גבוה כדאי לבדוק את המשקל המקסימלי של הדגם לפני הקנייה. לגבוהים מומלץ לשקול דגם בעל צעד ארוך וידיות ארוכות יותר לנוחות מקסימלית בזמן האימון.

סוג המכשיר – מכשירי אליפטיקל מתחלקים לשני סוגים עיקריים – בעלי גלגל תנופה אחורי ובעלי גלגל תנופה קדמי. ההבדל העיקרי בין שני הסוגים הוא בצורת ובאורך הצעד; מאחר ובדגמים בעלי הגלגל האחורי הצעד הוא ארוך יותר, התחושה בזמן האימון דומה יותר להליכה או ריצה קלה, ואילו בדגמים בעלי הגלגל הקדמי האימון דומה יותר לעליה מתונה במדרגות. לכל אחד מהסוגים יש יתרונות וחסרונות משלו, אך הדעה הרווחת היא שצעד ארוך יותר הוא עדיף ולכן רוב המומחים ממליצים לבחור במכשיר בעל גלגל תנופה אחורי.

התנגדות – כוונון רמת ההתנגדות במכשיר האליפטיקל היא דרך נוספת להעלות את רמת הקושי של האימון, מלבד הגברת מהירות הדיווש. ככל שההתנגדות גבוהה יותר, כך צריך להשקיע מאמץ רב יותר כדי לסובב את דוושות המכשיר ורמת הקושי של האימון עולה. גם כאן ניתן לבחור בין שני סוגים של מערכות התנגדות – מכאנית או אלקטרומגנטית, כאשר המכשירים המשתייכים לסוג השני נחשבים אמינים יותר ומחירם גבוה יותר בהתאם.

תכניות אימון - רוב מכשירי האליפטיקל כוללים מספר תכניות אימון שונות, שניתן להיעזר בהן על מנת לגוון את שגרת הכושר וכדי למצוא את סוג האימון המתאים לכם ביותר. חלק מהדגמים אף יאפשרו בחירה ושמירה של תכניות מותאמות אישית עבור המשתמש. מדובר בתוספת נחמדה בהחלט, אך לא בשיקול מרכזי בעת בחירת המכשיר אותו תרכשו.

רעש – למען שמירה על שלום בית, רצוי לנסות את המכשיר בחנות ולוודא שהוא אינו מרעיש מדי. חלק מהמכשירים נוטים להקים מהומה לא קטנה, וחבל שזה יהיה הדבר שישבור את שגרת הפעילות הגופנית החדשה שלכם...

ולסיום, כמו בכל מכשיר כושר גם כאן לא כדאי להתפשר על האיכות – עדיף להשקיע עוד כמה שקלים בדגם של יצרן אמין ולהיות בטוחים כי קניתם מוצר טוב, בטוח ועמיד לאורך זמן.

דיווש נעים!