חמישה (סופר) אימונים שיחזירו אתכם לכושר

ספינינג

רכיבה על אופניים נייחים נחשבת לאימון מעולה, משום שאימון ספינינג לא גורם לעומס רב על המפרקים, כל עוד הגוף מצוי במנח הנכון. אימון מסוג זה עשוי להתאים לכל הגילים ולכל רמות הקושי, כך שלמעשה – כל אחד יכול להתאמן.

ניכר כי אימון על אופני ספינינג שורף לא מעט קלוריות, אך כמות הקלוריות הנשרפת פר אימון תלויה כמובן בפרק הזמן שהוא אורך וברמת הקושי והעצימות שלו. מעבר לשריפת הקלוריות, לאימוני ספינינג יתרונות מגוונים, ראשית, מאחר ומדובר באופניים נייחים המצויים בחלל סגור, האימון מתאים לכל ימות השנה, לרבות בימי החורף הגשומים. יתרה מזאת, האימון גורם למתאמן להפעיל את שרירי הרגליים ואף את שרירי הבטן, כך שאין ספק שמדובר באימון אפקטיבי במיוחד.


TRX

בשנים האחרונות אנחנו שומעים די הרבה על אימוני TRX, וזה לא כל כך מפתיע בהתחשב בעובדה שמדובר באימונים יעילים, המבוצעים באמצעות רצועות אימון. האימון כולו נעשה כנגד משקל גופו של המתאמן, כך שמלבד הרצועות, לא חייב להיעזר בציוד ספורט נוסף. יתרון ייחודי של רצועות TRX הוא שניתן להתאמן בכל מקום, בין אם האימון יתרחש בבית, בחדר הכושר או אפילו בפארק השכונתי, כל שתצטרכו זה לחבר את הרצועות למעמד קשיח (שיצליח להחזיק אתכם) ולהתחיל להתאמן. כמו כן, קיים מגוון רחב של תרגילים באמצעות הרצועות וברמות קושי שונות, מה שאומר שניתן להגביר עצימות באימון עם הזמן. באימון זה תוכלו לשפר את שיווי המשקל, סיבולת לב-ריאה, לחזק את השרירים ולחטב את הגוף. רצוי להתאמן עם מאמן מקצועי או לקבל ייעוץ בתחום, זאת בכדי שלא תבצעו טעויות באימון ותיפצעו.

אירובי

אימוני אירובי כוללים כמה וכמה תחומים כמו הליכות, ריצות, שחייה, אימוני זומבה ועוד. אך אחד האלמנטים היעילים עבור אימון אירובי איכותי הוא מכשיר הכושר אליפטיקל. מדובר במכשיר ביתי שיכול לסייע לכם לבצע אימוני אירובי בכל עונה ובכל זמן אידאלי עבורכם. באמצעות אליפטיקל תוכלו לבצע אימונים שונים כמו רכיבה, ריצה והליכה, מבלי לשחוק את מפרקי הגוף (מה שעלול לקרות באימוני חוץ). המכשיר מאפשר למתאמן לווסת את האימון ולשלוט בעצימותו, כך ניתן לעלות ברמות הקושי באופן הדרגתי, לרבות שינוי הזווית של מסלול המכשיר.

חתירה

פעולת החתירה אמנם מבוצעת במים, אך כיום ישנם מכשירי חתירה שמסייעים למתאמן לדמות את תנועות החתירה באמצעותם. אימוני חתירה עשויים להיות יעילים במיוחד לשריפת קלוריות, האימון מחזק שרירים שונים בגוף כמו שרירי הרגליים, שרירי הגב העליון ושרירי הזרועות. באמצעות מכשירי החתירה ניתן לבצע תרגילים שונים לחיזוק השרירים וחיטוב הגוף, כך שניתן לנצל את היתרונות של פעולות החתירה מבלי לבצע את פעולת החתירה המימית. כדאי להיוועץ במאמן מקצועי בכדי שתוכלו להתאמן באופן המיטבי מבלי לגרור טעויות במהלך ביצוע התרגילים.

אימוני כוח ומשקולות

לא מעט דובר על היתרונות של אימוני הכוח השונים, הם מאפשרים להעלות את מסת השריר, שורפים קלוריות ותורמים לחיזוק הסיבולת. נוסף לכל אלה, הם מסייעים לנו לחטב אזורים ספציפיים בגוף ולחזק את השרירים. אימוני הכוח המבוצעים באמצעות משקולות נעשים בדרך כלל בהדרגה, המתאמן מתחיל עם משקל יחסית נמוך ועם הזמן מוסיף משקלים נוספים. התרגילים מיושמים בטכניקה של חזרות, כלומר מספר תרגילים המבוצעים אחד אחרי השני. רוב אימוני המשקולות נערכים בחדר הכושר, אך לאחרונה ניכר כי רבים מעדיפים לרכוש את הציוד הרלוונטי ולהתאמן בביתם, בשעות ובימים שנוחים להם.

פעילות גופנית היא פעילות בעלת יתרונות רבים. היא מסייעת לנו לשמור על אורח חיים בריא ותורמת לעיצוב וחיטוב הגוף. לפני שתתחילו להתאמן, כדאי להתייעץ עם רופא בכדי לוודא שאתם כשירים לאחד מבין האימונים שצוינו לעיל. התחילו להתאמן בהדרגה, תוך ביצוע נכון של התרגילים ותוך זמן מסוים תוכלו לראות תוצאות.

 

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם:

מה לאכול לפני אימון

?פציעות ספורט: ממה נגרמות ואיך מטפלים