אפליקציות ספורט – התאמנו מהנייד שלכם

בעידן הנוכחי, שבו הטכנולוגיה משולבת בכל תחום בחיינו בצורה כזו או אחרת, גם עולם הספורט והכושר לא נותר מאחור. אפליקציות הספורט הפכו לכלי חשוב ונפוץ המסייע לנו לשמור על אורח חיים פעיל ובריא. הן מציעות מגוון רחב של תכונות ויכולות, החל בתכנון אימונים מותאמים אישית וכלה במעקב אחר ההתקדמות וההישגים שלכם במהלך כל אימון. במאמר זה נדבר בהרחבה על היתרונות של אפליקציות הספורט השונות, נמליץ על כמה אפליקציות ספציפיות ונספר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת כדי לבחור אפליקציה המתאימה לצרכים וליעדים שלכם.

מהן אפליקציות ספורט?

אפליקציות ספורט הן יישומים דיגיטליים המיועדים לסייע בפעילות הגופנית והכושר. הן מספקות מגוון רחב של תכונות וכלים, החל בתכנון תוכניות אימונים מותאמות אישית ומטרות שונות, דרך הדרכה והמלצות לאימונים ספציפיים וכלה במעקב אחר נתוני ביצועים כגון קלוריות, קצב לב ועוד. אפליקציות רבות כוללות גם תכונות משחקיות, שיתוף חברתי, הגדרת יעדים וקבלת מדליות להישגים, במטרה להגביר את המוטיבציה, המעורבות וההנאה שלכם מהפעילות הגופנית.

היתרונות של אפליקציות הספורט

אפליקציות ספורט מציעות יתרונות רבים וחשובים לאלו השואפים להיות פעילים גופנית ולקדם את הבריאות והכושר שלהם:

  • גמישות ונוחות – אפשר להתאמן עם אפליקציות אלו בכל מקום ובכל זמן: כושר תוצרת בית, בחוץ, בחדר כושר, במהלך טיול או נסיעה ואפילו בעבודה. הן מאפשרות גמישות רבה בבחירת סוג האימון, משך הזמן שלו ורמת הקושי שלו
  • תזכורות ומשמעת עצמית – אפליקציות רבות מציעות תזכורות, מדידת זמנים והתראות שיסייעו לכם להישאר מרוכזים ולהיצמד לתוכנית האימונים שלכם
  • חיסכון כספי – השימוש באפליקציות הוא בדרך כלל פתרון שיכול להיות זול יותר וידידותי לכיס בהשוואה לשכירת מאמן אישי, לרכישת מנוי בחדר כושר או לרכישת ציוד מקצועי יקר
  • נגישות וגיוון – היום קיימות אפליקציות לכל סגנון כושר ופעילות גופנית אפשריים – כושר גופני כללי וריצה, יוגה, חדר כושר, מכשירי כוח וספורט אירובי וגם ספורט חוץ כגון טיפוס, גלישה, שיט ועוד
  • שיתופיות – אפליקציות רבות מציעות יכולות שיתוף חברתי כגון תחרויות מול חברים וזרים, אתגרים וקהילות, המגבירות את החוויה החברתית והמוטיבציה להמשיך ולהתאמן

אפליקציות ספורט מומלצות

קיימות אין ספור אפליקציות לצורכי ספורט ואימונים מודרכים שיכולות להתאים לכל אחד ואחת לפי פרמטרים שונים כמו משך האימון, סוג הספורט שהאפליקציה מתעמקת בו ומציעה בו הדרכות וכמובן גם אופי ההדרכות אם מעורב בהן וידאו או מדריך קולי המתאר איך להשתמש בציוד כמו מכשירי אירובי או משקולות. אלו האפליקציות שאנחנו ממליצים עליהן לשימוש לאימוני ספורט עצימים או קלילים יותר:

Endomondo

Endomondo היא אפליקציה מובילה לעוסקים בספורט אתלטי כמו ריצה, רכיבה על אופניים, ריצות שטח, גלישה, ספורט חורף כמו סקי וסנובורד ועוד. היא מספקת מעקב אחר מרחק, קצב, קלוריות שנשרפו ועוד ומספקת ניתוח ביצועים מפורט. האפליקציה גם מאפשרת שיתוף עם חברים, הצטרפות לקהילות ספורט אזוריות וקבלת המלצות לפעילויות ספורט שונות בסביבה שלכם.

7 Minute Workout

7 Minute Workout היא אפליקציה פופולרית המציעה אימוני כושר קצרים אך אינטנסיביים של 7 דקות בלבד, אשר מפעילים את כל השרירים ומשתמשים בהתנגדות משקל הגוף. האימונים מוגדרים אימוני כושר קל לביצוע בבית או במהלך נסיעות ללא ציוד מיוחד, והם מתאימים למתחילים ולמתקדמים כאחד. האפליקציה כוללת גם קבוצת אימונים למנויים, יכולת מעקב אחר התקדמות וניהול דרגות קושי.

TRX

TRX היא אפליקציה יעילה ומקיפה לאוהבי אימוני TRX – תרגילי כוח גופני וכושר בעזרת רצועות תלייה, בין שאתם מעוניינים באימוני כושר קל או באימונים קשוחים הדוחפים את הגוף לקצה גבול היכולת. היא כוללת אימוני וידאו מקצועיים ממאמנים מנוסים, אשר מסבירים בדיוק את אופן הפעולה וביצוע התרגיל, תכנון אימונים ממוקדי יעדים כמו אימון גב, אימון שריפת קלוריות, אימון רגליים ועוד, וגם מעקב אחר ההתקדמות. אפשר לרכוש אביזרי ספורט לבית במיוחד לאימונים אלו או לבצע חלק מהתרגילים גם ללא ציוד עם התאמות מסוימות.

MyFitnessPal

MyFitnessPal היא אפליקציית תזונה וכושר מקיפה לאלו המעוניינים לשלב את שני התחומים במטרה להגיע למשקל גוף אידיאלי ולאורח חיים בריא. היא מאפשרת רישום קלוריות, מעקב אחרי צריכת המזון שלכם לאורך היום על ידי הזנת נתונים ידניים ואף סריקה של מוצרים מסוימים לקבלת נתוני ערכים תזונתיים מדויקים, ניתוח התזונה ויעדים קלוריים. במקביל אפשר לרשום אימונים ולעקוב אחר יעדי אימון שלכם. האפליקציה גם כוללת קהילה חברתית המאפשרת שיתוף של הפעילות היום יומית שלכם וצפייה בנתוני משתמשים אחרים.

Daily Yoga – Yoga Fitness Plans

Daily Yoga היא אפליקציה נהדרת המציעה מגוון רחב של תוכניות יוגה לפי סגנונות שונים. באפליקציה תמצאו תוכניות יוגה למתחילים באורך של 7 עד 30 ימים לבחירתם, תוכניות מתקדמות למנוסים של 30 עד 90 יום וגם תוכניות יוגה מאתגרות לוותיקים הכוללות גם תרגילים מתקדמים ואסאנות הדורשות תרגול רב והיכרות מסוימת עם עולם היוגה. כל תוכנית כוללת סרטוני הדרכה, תכנון שבועי ויומי והסברים ברורים.

Nike+ Running

Nike+ Running היא אפליקציית ריצה מעולה הכוללת שימוש בנתוני GPS מדויקים ומעקב מיקום אחר הטלפון שלכם למדידת המרחק, קצב הריצה וניתוח ביצועים מפורט של האימון שלכם. היא מאפשרת גם תכנון מסלולי ריצה, שיתוף חברתי של ההישגים שלכם עם חברים ומעודדת תחרותיות בריאה בין רצים. האפליקציה מתאימה לרצים מתחילים וגם למקצוענים.

לסיכום

אפליקציות ספורט הפכו לכלי חשוב ונפוץ בקרב אוהבי הספורט והכושר. הן מציעות מגוון רחב של אפשרויות ויתרונות, החל בתכנון תוכניות אימונים וקבלת הדרכה, וכלה במעקב אחר הישגים, שיתוף חברתי וקבלת מוטיבציה. היתרונות הבולטים של האפליקציות האלו הם נוחות, גמישות, זמינות ועלות נמוכה, ותוכלו למצוא אפליקציה לכל סגנון כושר וספורט אפשרי.

אם אתם משתמשים באפליקציות הספורט עליכם לשמור תמיד על איזון וריאליות, ולהימנע מהישגיות מוגזמת. בין שמטרתכם היא להתחיל לרוץ, לעסוק ביוגה או לשפר את הכושר הכללי שלכם,  אפליקציה דיגיטלית יכולה לשמש אתכם ולעזור לכם להשיג את התוצאות הרצויות תוך כדי דיוק העבודה שלכם, שמירה על רצף אימונים ותיעוד הנתונים האישיים שלכם למעקב ושיפור.